Kolejkowo

pl. Orląt Lwowskich 20B
53-603 Wrocław
call 880 008 004    link www.wroclaw.kolejkowo.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci
Plan był zupełnie inny, ale Mały Konduktor zobaczył reklamę Kolejkowa, gdy przejeżdżaliśmy autostradą i nie było mowy byśmy nie odwiedzili tego miejsca. Warto było pod każdym względem.


fot. Olga Płuciennik

Makiety są dopracowane pod każdym szczegółem i ciekawe nie tylko dla dzieci. Ich oglądanie sprawi wiele radości również dorosłym. Przy wejściu dostaniemy też listę zadań, szczegółów do odnalezienia np. znajdź krokodyla na farmie w nagrodę na koniec dostaniemy naklejkę z logo (niby nic ale przedszkolaki cieszy).

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że Kolejkowo jest zlokalizowane w zabytkowym budynku Dworca Świebodzkiego i choć duże pociągi już stąd nie odjeżdżają małe nadal kursują w Kolejkowie.Informacje praktyczne:

Przy Dworcu Świebodzkim dostępna jest spora ilość ogólnodostępnych miejsc parkingowych, znalezienie wolnego może jednak okazać się problematyczne. Przed wejściem na salę z makietą należy zostawić okrycia wierzchnie na ogólnodostępnych wieszakach tuż za wejściem. Tutaj też dostępna jest toaleta (dorosła, dość ciasna, nie ma przewijaka, podestu, nakładki itd.). Na parter z makietami można wjechać wózkiem (trzeba pokonać kilka schodków). Na 1 piętro już nie (schodów sporo, przejście dość wąskie, 2 poziomy podłogi - spory próg).

Sala zabaw jest ogólnodostępnym fragmentem wystawy, choć wejście jest nieco na uboczu - nie narzuca się na pierwszy plan, i dobrze bo nasz 2 latek stracił całe zainteresowanie wystawą, gdy ją zobaczył. Choć miało to też swoje plusy, bo starszy brat mógł eksplorować do woli! Bilety kupujemy w sklepiku, w którym jest też spory wybór artykułów modelarskich i zabawek o tematyce kolejowej.
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Wrocław


Wczytuję komentarze ...
cancel