Kamienica Mieszczańska. Budynek główny Muzeum Historii Katowic

Ks. J. Szafranka 9
40-025 Katowice
call 32 256 18 10    link www.mhk.katowice.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci
W głównej siedzibie Muzeum Historii Katowic czekają na nas 3 wystawy stałe. Wejście po schodach - bez windy. Wózek dziecięcy można w szatni na półpiętrze.

Z DZIEJÓW KATOWIC to wystawa historyczna. Niewielka, ale bardzo ciekawie zaprojektowana: w kilku salach poznajemy główne momenty z dziejów miasta. Opowiadają nam o nich eksponaty, ale także postacie historyczne z krótkich filmowych opowieści wyświetlanych po wejściu do każdej z sal. Dzięki makietom i stanowiskom multimedialnym zobaczymy też m.in. jak wyglądała praca Kuźni Boguckiej, czy gdzie znajdowały się pierwsze zakłady przemysłowe w Katowicach. Dzieci mogą też np. wziąć do ręki grudki węgla czy rud metali, albo zaplanować pracę kowala.Wystawy W KAMIENICY MIESZCZAŃSKIEJ: CODZIENNOŚĆ I ODŚWIĘTNOŚĆ oraz U SĄSIADÓW, NA POKOJACH I W KUCHNI to prezentacja wnętrz dwóch modelowych mieszkań z przełomu XIX i XX w.: bogatego i średniozamożnego. To doskonała okazja, aby opowiedzieć dzieciom czym różniło się codzienne życie naszych przodków sprzed stu lat od naszego. Opowiedzą nam o tym stare meble, niespotykane dziś sprzęty, a nawet zabawki w pokoju dla dzieci.


Fot. Muzeum Historii Katowic

W Muzeum organizowane są wystawy czasowe, a także warsztaty dla dzieci oraz zajęcia dla grup. Szczegóły w zakładkach KALENDARZ WYDARZEŃ i EDUKACJA na stronie Muzeum Historii Katowic .

Polecamy nasz rodzinny przewodnik muzealny, w którym znajdziecie wiele ciekawostek dotyczących poszczególnych wystaw oraz zagadki dla dzieci do rozwiązania w trakcie zwiedzania.Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Katowice


Wczytuję komentarze ...
cancel