HYDROPOLIS - Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie

Na Grobli 17
50-421 Wrocław
call 71 34 09 515    link hydropolis.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
UWAGA! Miejsce staje się coraz bardziej popularne: w weekendy (szczególnie te "długie") radzimy zarezerwować lub wcześniej wykupić bilety na konkretny termin!Hydropolis to kilka stref tematycznych dzięki którym dowiemy się dosłownie wszystkiego o wodzie - skąd się wzięła na Ziemi (film), o stanach skupienia, o instalacjach wodnych w mieście, o statkach (wejdziemy do kapsuły podwodnej), o zamieszkujących ją zwierzętach. Wreszcie o tym, że sami składamy się z wody... i że naprawdę warto ją oszczędzać!Informacje praktyczne:
Bilety rezerwujemy (lub kupujemy wcześniej) i planujemy wizytę tak, żeby mieć min. 2 godziny na zwiedzanie.

Wewnątrz panuje półmrok - wrażliwsze dzieci mogą czuć się nieswojo.

Zabierzmy dzieciom ubranie na zmianę! Do budynku prowadzi "wodna kurtyna". Oczywiście można wejść, tak, żeby nie spadła na nas ani kropla... jednak, dzieci to dzieci i mogą mieć inny pomysł.Na terenie Hydropolis jest niewielka kawiarnia, ale już w strefie biletowej - tj. możemy z niej skorzystać po zwiedzaniu. W oczekiwaniu na swoją godzinę wejścia nie mamy tam wstępu. Działa też sklepik z pamiątkami, można skorzystać z toalety.

Miejsce dostępne dla wózków dziecięcych i niepełnosprawnych.

Parking przy muzeum wyłącznie dla niepełnosprawnych i autokarów - pozostali parkują w okolicy, przy ulicy: w miarę dostępności miejsc.


Zabytkowa wieża ciśnień w pobliżu
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Wrocław


Wczytuję komentarze ...
cancel