Dział Teatralno-Filmowy (oddział Muzeum Historii Katowic)

ul. Kopernika 11
40-064 Katowice
call 32 745 17 28    link www.mhk.katowice.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci
Niezwykłe, niewielkie i bardzo klimatyczne miejsce. To dwupoziomowe mieszkanie w starej kamienicy, w którym zgromadzono pamiątki po ich byłych mieszkańcach: kostiumografce Barbarze Ptak i jej mężu Stanisławie Ptaku, aktorze. Muzeum mieści się na piętrze, w środku też znajdują się schody. Wózek dziecięcy najwygodniej będzie zostawić na parterze lub półpiętrze.


Malowidła na klatce schodowej prowadzącej do mieszkania

Znajdziemy tu zarówno stylowe wnętrza mieszkalne (sypialnia i salon), jak i bogatą kolekcję rodzinnych pamiątek i fotografii. Dzieciom na pewno spodobają się przepiękne stroje filmowe i teatralne zaprojektowane przez Barbarę Ptak, a także cała kolekcja nagród, które za nie zdobyła!

W pracowni mieści się sala warsztatowa. Prezentowane są tu rysunki – projekty kostiumów i scenografii oraz zdjęcia ze spektakli teatralnych i filmów. Czy uda Wam się odnaleźć na nich parę: projekt stroju na rysunku oraz jego gotową realizację na fotografii?
Fot. Muzeum Historii Katowic

W Muzeum organizowane są warsztaty dla dzieci oraz zajęcia dla grup. Szczegóły w zakładkach KALENDARZ WYDARZEŃ i EDUKACJA na stronie Muzeum Historii Katowic .

Indywidualni zwiedzający, korzystający z naszego przewodnika mogą sami wcielić się w rolę kostiumografa! Od pracowników Muzeum otrzymają skrawki niezwykłych teatralnych tkanin i nożyczki.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Katowice


Wczytuję komentarze ...
cancel