Dział Grafiki im. P. Stellera (oddział Muzeum Historii Katowic)

ul. Kościuszki 47
40-048 Katowice
call 32 728 85 57    link www.mhk.katowice.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
To oryginalnie urządzone mieszkanie w stuletniej kamienicy (wejście po schodach, bez windy). W stylowych wnętrzach zaaranżowano pracownię słynnego śląskiego grafika – Pawła Stellera. Prezentowane są pamiątki po artyście (dokumenty, narzędzia), a przede wszystkim jego prace. Zobaczymy na nich portrety znanych i anonimowych osób, pejzaże górskie i miejskie. Dzieci zaciekawi zapewne wielka prasa drukarska – porównajcie ją z domową drukarką! To dobra okazja żeby opowiedzieć najmłodszym o procesie powstawania grafiki: od matrycy po odbitkę.
Fot. Muzeum Historii Katowic

W Muzeum organizowane są wystawy czasowe, a także warsztaty dla dzieci oraz zajęcia dla grup. Szczegóły w zakładkach KALENDARZ WYDARZEŃ i EDUKACJA na stronie Muzeum Historii Katowic .

Polecamy nasz rodzinny przewodnik muzealny, w którym możecie m.in. pokolorować grafikę P. Stellera przedstawiającą Kościół z Syryni pw. Św. Michała Archanioła. Czy wiecie, że ten drewniany kościółek znajduje się dziś na terenie Katowic, zaledwie kilkanaście minut od Muzeum? To również filia Muzeum Historii Katowic. Znajdziecie go w Parku Kościuszki.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Katowice


Wczytuję komentarze ...
cancel