location_city Litewskie uzdrowisko: Druskienniki

check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Atrakcje dla dzieci w czasie deszczu

Dlaczego warto wybrać się do Druskiennik?
To urocze, zaciszne miasteczko nad Niemnem warto odwiedzić nie tylko, kiedy wybieramy Litwę na cel naszych wakacji. Druskienniki znajdują się na tyle blisko granicy, że można wybrać się tu na jednodniową wycieczkę spędzając urlop np. na Mazurach czy Suwalszczyźnie.

Atrakcje Druskiennik dla dzieci i nie tylko
Najbardziej spodobał się nam park nad miejskimi stawami. Przy jednym z nich znajduje się niewielka piaszczysta plaża i małe kąpielisko.


Sami wprawdzie nie skorzystaliśmy, za to pobawiliśmy się z baranami, pospacerowali po alejkach. Do parku dochodzi deptak, który zaprowadzi nas do zabytkowego Domu Zdrojowego, przy którym dzieciakom najbardziej spodobała się fontanna w postaci wielkiej, ruchomej (!) kamiennej kuli.Zabytki w Drusiennikach


Druskienniki są uzdrowiskiem już od XVII wieku, stąd znajdziemy tu wiele zabytkowej zabudowy (wille XIX/XX w., dom Marszałka Piłsudskiego, który bardzo często tu przyjeżdżał niestety się nie zachował ). Jak wyglądał dawny litewski dom możemy zobaczyć zwiedzając niewielkie biograficzne Muzeum K. Cziurlonisa – słynnego miejscowego artysty, malarza i kompozytora, którego nasze dzieciaki poznały ze znakomitej książki dla dzieci "Litwa z lotu ptaka" wydanej przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie.Natomiast w przepięknej willi Kiersnowskich znajduje się muzeum Miejskie:Zachwyciła nas też drewniana, błękitna cerkiewka Ikony Matki Bożej „Wszystkich Strapionych Radość”:Kolejka linowa w Druskiennikach
To była największa niespodzianka dla naszych dzieci! Kolejka linowa… a gdzie te góry? Dolna stacja znajduje się tuż przy Akwaparku (podobno jeden z największych parków wodnych w Europie). Zabudowane gondole zabiorą nas na wycieczkę nad dziką doliną Niemna, aż do…. stacji narciarskiej „Snow Arena Druskienniki”!Ponieważ byliśmy w Druskiennikach latem po prostu wróciliśmy wagonikiem z powrotem do miasteczka. Zimą musi to być niepowtarzalne miejsce!
Widok na Niemen z kolejki

Z kolejki linowej widzieliśmy liczne ścieżki spacerowe w lesie nad Niemnem, niestety nie zdążyliśmy po nich pospacerować… Na pewno zrobimy to następnym razem!

Nie udało nam się trafić do Muzeum Lasu "Leśne Echo", mieszczącego się w pięknym domku "na kurzej stopce", otoczonym lasem i charakterystycznymi litewskimi drewnianymi rzeźbami.

Więcej o miejscach, które odwiedziliśmy w czasie naszych wakacji na Litwie.
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Litwa


Wczytuję komentarze ...