Wyspa Wolin - szlaki turystyczne i trasy piesze

Kiedy już wygrzaliśmy się na plaży, ochłodzili w falach Bałtyku, czas na trochę aktywności, np. wędrówkę pieszym szlakiem turystycznym!

Spacer wybrzeżem Wyspy Wolin

Wędrówki wzdłuż morza mają wiele plusów: nie potrzebujemy oznaczeń, nie zgubimy się (pod warunkiem, że zapamiętamy numer wejścia na plażę), właściwie wszędzie możemy zrobić przerwę na piknik. Minusem może być brak cienia w upalny, słoneczny dzień. 

Wyspa Wolin, wybrzeże klifowe
Na Wyspie Wolin polecamy Wam szczególnie odcinek dzikiego klifowego wybrzeża między Wisełką a Międzyzdrojami, czyli fragment czerwonego szlaku. To długi spacer, ale naprawdę warto!


Wyspa Wolin - leśne wędrówki

Kiedy na brzegu za mocno wieje, albo niemiłosiernie grzeje możemy się schować w lesie. Najłatwiejszy - też dla wózków i rowerów będzie leśny zielony szlak Międzyzdroje - Warnowo, z przystankiem przy Zagrodzie Pokazowej Żubrów:


Zagroda Żubrów w Międzyzdrojach


A także bardziej ambitny z uwagi na różnice wzniesień i liczne podejścia, za to pełny atrakcji i ciekawych przystanków niebieski szlak, szczególnie odcinek Zalesie - Wapnica - Lubin:


Wejście na Wzgórze Zielonka


Jeśli szukacie ciszy i spokoju polecamy leśny odcinek czerwonego szlaku (na wschód od Wisełki) - w środku letniego sezonu nie spotkaliśmy nikogo.Uwaga! Pamiętajmy, że szlaków turystycznych znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, co oznacza, że obowiązują nas wszystkie "parkowe" ograniczenia, m.in. zakaz wprowadzania psów.

Więcej o atrakcjach Wyspy Wolin:Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel