W Karkonosze z dzieckiem

Karpacz z dziećmi, czyli dlaczego Karkonosze to góry przyjazne najmłodszym?

Wędrówki po górach to nie taka prosta sprawa, zwłaszcza dla małych nóżek, które szybko męczy pokonywanie dużych różnic wysokości. Niewątpliwą zaletą Karkonoszy (w przeciwieństwie np. do ostrych, spiczastych wierzchołków Tatr, czy Pienin) są łatwe szlaki ciągnące się grzbietami gór, na które wjedziemy kolejką. Delektując się panoramą gór możemy długo spacerować nimi bez mozolnego wspinania się, co czyni je dostępne i łatwe nawet dla małego piechura. W rejonie Karpacza znajdziemy też wiele nietrudnych szlaków, idealnych na rodzinne górskie wędrówki - trasy do schroniska nad Łomniczką lub do Samotni.

Karpacz, Karkonosze - z dzieckiem

Kto nie lubi rzucać się śnieżkami, jeździć na sankach, czy lepić bałwana? W ferie zimowe góry dają możliwość doświadczenia prawdziwej, śnieżnej zimy i zabaw na śniegu zwłaszcza małym “mieszczuchom” i dzieciom pochodzącym z okolic nadmorskich, gdzie zimy są bardziej szaro-bure niż białe. A nawet, gdy w miastach śnieg już dawno stopnieje, w górach utrzymuje się co najmniej do kwietnia!

zima w Karkonoszach, Karpacz

Niezależnie jednak, czy to po śnieżnych szaleństwach, czy po pieszych wędrówkach - po aktywnym dniu przychodzi pora na małe co nieco.

Karpacz - gdzie zjeść dobry obiad?

Szukacie miejsca, w którym podawane są świeże i smaczne obiady, a także w którym można orzeźwić się  warzonym na miejscu piwem? Zajrzyjcie do lokalu…

Sowiduch - browar i restauracja w jednym

Ta lokalna restauracja Sowiduch łączy w sobie domową kuchnię wzorowaną na kuchni staropolskiej, jak również regionalnej kuchni Karkonoszy (w menu znajdziemy np. kwaśnicę pasterską czy też pasterski placek) z kunsztem warzenia piwa. A cóż bardziej podkreśli smak obiadu niż smaczne, rzemieślnicze piwo wykonane według tradycyjnej receptury? Znajdziecie ich aż 5 gatunków, czyli pils, new england IPA, pszeniczne, old ale, strong ale i mango ale. Niewątpliwą atrakcją lokalu jest instalacja do warzenia piwa, która znajduje się na sali restauracyjnej! Dzięki temu można podejrzeć pracę piwowara. Zobaczcie menu restauracji Sowiduch.

Sowiduch, Karpacz - restauracja z kuchnią regionalną

Sowiduch, Karpacz - browar rzemieślniczy

Sowiduch - miejsce przyjazne dzieciom

Sowiduch to restauracja rodzinna, zaprojektowana z myślą o rodzinach, także z małymi dziećmi. Rodzice znajdą tu szereg udogodnień i konkretnych rozwiązań zaprojektowanych z myślą o najmłodszych klientach: obszerny stół, przestronne wnętrze, foteliki do karmienia, przewijak dla niemowląt, a także kącik dla najmłodszych, w którym mogą zająć się zabawą podczas oczekiwania na posiłek - znajdujące się w nim gry, książki i zabawki są skierowane do dzieci z różnej grupy wiekowej. Zobacz Karpacz - jedzenie dla dzieci i atrakcje dla najmłodszych

Restauracja z legendarnym klimatem

Drewniane płaskorzeźby wykonane przez lokalnego artystę zdobiące wnętrze lokalu to nie tylko element dekoracyjny, ale także przedstawiający dzieje, historię i kulturę regionu - gdy u stóp Śnieżki powstała pierwsza osada, gdy zjeżdżały się w te rejony poszukiwacze cennych kruszców złota, srebra, ołowiu oraz rud żelaza. Ściany zdobią płaskorzeźby, przedstawiające codzienne życie pasterzy, zielarzy, którzy w domowych laboratoriach zajmowali się wytwarzaniem ziołowych produktów leczniczych.

Sowiduch, Karpacz - restauracja z kuchnią regionalną

Będąc w Karpaczu pamiętajcie o tym niezwykłym miejscu, pamiętajcie, że Karpacz ma swoje piwo regionalne - browar i restaurację Sowiduch znajdziecie w samym centrum miejscowości - przy ul. Konstytucji 3-go Maja 45 A.

Wczytuję komentarze ...
cancel