Smartwatch dla dziecka - zegarek z funkcją telefonu

Im starsze dziecko tym pozwalamy mu na większą samodzielność - samo biega w przydomowym ogródku, to z koleżankami i kolegami, a nie z rodzicami biegnie już na plac zabaw pod blokiem, samo wraca ze szkoły, idzie na zajęcia, do sklepu itp.

Jednak ledwie zamkną się drzwi za naszą latoroślą, a my już zaczynamy zadawać sobie pytania: czy bezpiecznie dotarło do szkoły? Dlaczego tak długo nie wraca - czy zatrzymała je długa kolejka, pewnie zagadało się z koleżanką, a może coś się stało?

Im większy teren osiedla tym trudniej nam skomunikować się z dzieckiem, upewnić się, że dobrze się bawi, jest bezpieczne i wszystko jest w porządku. Często też mamy obawy, że dziecko pozostawione na osiedlu lub ogródku nie pytając nas o pozwolenie wyjdzie gdzieś dalej..

To właśnie w tym momencie większość rodziców rozważa zakup telefonu komórkowego - jednak to co sprawdza się u nas, dorosłych, niekoniecznie sprawdza się w przypadku dzieci.

My znaleźliśmy ciekawą alternatywę - smartwatch dla dzieci (a także dla osób starszych, które często również wymagają podobnej opieki - zegarki są w różnych wzorach i kolorach). Jest to zegarek z funkcją telefonu, możliwością lokalizacji i informowaniem nas w przypadku opuszczenia przez dziecko wyznaczonej przez nas strefy (np. terenu osiedla, szkoły, gospodarstwa domowego itp.)

Zegarek Calmean u siedmioletniej Bianki


DLACZEGO ZEGAREK, A NIE TELEFON?

Telefon, nawet ten najmniejszy jest po prostu nieporęczny - trudno biegać mając go w kieszeni, wspinać się na drabinki - zwykle więc dziecko wsadzi go do przegródki torby, tornistra lub plecaka, który z kolei zostawi gdzieś na ławce, a rodzic może sobie dzwonić… Zegarek zaś jest zawsze na ręce i nie ogranicza swobody ruchu. Jest świetną alternatywą także dla nastolatka – jeżdżącego na rolkach, rowerze czy na deskorolce oraz dla osoby starszej (która często zapomina, by nosić ze sobą telefon).

Zegarek Calmean


Jest prostszy w obsłudze niż telefon - mogą go nosić i używać już młodsze dzieci. Po naciśnięciu jednego przycisku zegarek automatycznie wykonuje połączenie na numer rodzica. W łatwy sposób dziecko może również odebrać telefon. Zegarek posiada zestaw głośnomówiący – po odebraniu połączenia dziecko słyszy rodzica i może mu odpowiedzieć.

Zegarek Calmean na rączce u dwuletniej Emilki


W szkole często jest zakaz używania telefonów komórkowych – dzieciaki bowiem nadużywają ich rozbudowanych obecnie funkcji – zamiast spędzać czas na zabawie siedzą i grają w gry lub co gorsza nagrywają swoich rówieśników i udostępniają filmy w internecie.

Na zegarek dziecka mogą dodzwonić się tylko wybrane przez nas numery – nie zadzwoni więc ani telemarketer, ani inna niepożądana osoba.

Zegarek ma też funkcję CHAT - wysłania SMS-a głosowego, czyli krótkiego nagrania, które rodzic może odsłuchać na swoim telefonie (np. jestem już w domu, dotarłem do szkoły itp.). Rodzic może też zwrotnie wysłać dziecku SMS-a (ale już tekstowego, a nie głosowego), np. ZJEDZ OBIAD – dziecko odczytuje to na zegarku. To bardzo ciekawa funkcja, która w prosty sposób pozwala się komunikować bez dzwonienia.

Kolejną dodatkową funkcją jest nagradzanie, czyli wysłanie wirtualnych serduszek na zegarek dziecka – np. gdy dziecko pościli swoje łóżeczko, rodzic mu wysyła serduszko. Jest ono widoczne na zegarku i gdy np. maluch uzbiera pięć serduszek otrzymuje niespodziankę. Tarcza zegarka może więc zastąpić nam tablicę motywacyjną.


JAK TO DZIAŁA?

Zegarek posiada swoją własną kartę SIM z numerem telefonu. Jednocześnie rodzic na swoim telefonie instaluje aplikacje poprzez którą może modyfikować ustawienia zegarka – min. dodaje numery telefonów, na które dziecko może zadzwonić, wyznacza strefy, w których może przebywać dziecko (jeśli dziecko opuści wyznaczoną przez rodzica strefę np. wyjdzie poza teren ogrodu, osiedla itp. rodzic dostaje powiadomienie o tym na swój telefon).

Ponadto mamy możliwość zlokalizowania położenia zegarka dzięki czemu łatwiej nam znaleźć dziecko, czy osobę starszą.

Możemy włączyć opcję powiadomienia nas gdy zegarek zostanie ściągnięty z ręki.

Zegarek Calmean


Nam, rodzicom 9 latki smartwatch sprawdza się świetnie – wcześniej córka miała telefon, który często nie odbierała, a ja się martwiłam… Dziś nie ma problemu – już nie wołam jej z balkonu, nie szukam po osiedlu, w przypadku zmiany planów łatwiej jest zapanować nad sytuacją (np. spóźnił mi się autobus zostań po lekcjach na świetlicy, za pół godzinki cię odbiorę). Często, gdy jesteśmy na zakupach albo na spacerze to z zegarka córki dzwonimy do męża, by np. powiedzieć gdzie jesteśmy, gdyż nie chce mi się wyciągać z plecaka telefonu.

Odkąd córka ma zegarek jestem też spokojniejsza, że w razie niespodziewanych, awaryjnych sytuacji możemy mieć ze sobą kontakt (np. zagubienia się w sklepie itp.).Dziękujemy firmie Calmean za udostępnienie zegrka do artykułu!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel