Poduszki do wózków

Kupujemy wymarzony wózek - na co zwracać uwagę?

Sekretem wyboru idealnego wózka dziecięcego jest dostosowanie go do swoich indywidualnych potrzeb. Kluczowe znaczenie może mieć miejsce zamieszkania lub istnienie konieczności wnoszenia wózka na czwarte piętro. Sama specyfikacja wózka to jedno, ważne są również akcesoria, w jakie można się zaopatrzyć.

Waga i gondola

Gdy oglądamy rozmaite modele wózków dziecięcych, można zauważyć różnice w kilku podstawowych elementach. Jedną z cech jest waga wózka, która ma niezwykłe znaczenie w wielu sytuacjach. Jeżeli mieszkamy w bloku na jednym z wyższych pięter, a windy nia ma lub okazuje się za wąska na przetransportowanie go z góry na dół i odwrotnie, warto wybrać lekki model. Ciekawym rozwiązaniem będzie też wózek wielofunkcyjny, gdyż wtedy bez problemu odłączymy gondolę od stelaża, który możemy zostawić w schowku. Aby w pełni wyobrazić sobie znaczenie tej decyzji, należy pamiętać, że średnia waga wózków dziecięcych waha się między 10 a 25 kg. Natomiast dodając do tego rozrachunku maluszka i wszelakie akcesoria ciężar ten się znacznie zwiększa.

Gondola to ta część wózka, w której dziecko spędza znaczny okres swojego życia. Zwłaszcza w przypadku, gdy decydujemy się na wózek wielofunkcyjny, przykładowo 2w1 czy 3w1, sprawnie można demontować gondolę i korzystać z niej nawet pomiędzy spacerami. Z tego powodu powinna być wygodna i przestronna. Aby to osiągnąć, warto zadbać o poduszki do wózków, które pozwolą na zapewnienie maluszkowi pełni komfortu za każdym razem. Warto sprawdzić również, czy budka składa się wystarczająco cicho, co zapobiegnie obudzeniu się małego pasażera w trakcie drzemki na spacerze. Dużym atutem może być także zamontowana w budce siateczka wentylacyjna lub okienko. W okresie wiosenno-letnim okazuje się to szczególnie przydatne ze względu na dodatkowy dopływ powietrza.

Poduszki do wózków
Poduszki do wózków

Koła i możliwość ich blokowania

W przypadku elementu wózka dziecięcego, jakim są koła, duże znaczenie ma teren, po jakim będziemy się poruszać. Małe, piankowe i skrętne koła okazują się idealne w mieście, gdzie zazwyczaj mamy do czynienia z wyrównanymi chodnikami czy kostką brukową. Taki wózek jest znacznie łatwiejszy w manewrowaniu zarówno w alejkach osiedlowych, jak i sklepowych. Duże pompowane koła mogą być lepszym rozwiązaniem, jeżeli częściej przebywamy z dzieckiem poza miastem, gdzie drogi nie są szczególnie równe z przewagą ziemi i piasku. Takie koła znacznie lepiej amortyzują wstrząsy w trakcie spaceru.

Znajdując się w temacie kół, warto zwrócić uwagę na hamulce. Te natomiast powinny być niezawodne, gdyż nie chcemy doprowadzić do wypadku, a ściganie uciekającego wózka z pewnością nie będzie najlepszym doświadczeniem. W zależności od modelu mogą one znajdować się w rączce lub kółkach. Warto zauważyć, że europejskie standardy ustanawiają, że hamulce te powinny być umieszczone po obydwu stronach. Zatem przed zakupem należy sprawdzić ich funkcjonalność, przykładowo ustawić go na lekko pochyłym podłożu. W ten sposób zapewnimy bezpieczeństwo naszemu maluchowi.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel