Odznaka w Kręgu Lackowej - sposób by pokazać dziecku Beskid Niski

Chodzenie po górach to jedna z najpiękniejszych i najbardziej ekscytujących aktywności, jakie można sobie wyobrazić. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również to niezwykła przygoda i niekończące się źródło inspiracji. Dlatego wybierając się z dzieckiem w góry ważny jest pomysł jak zmotywować je do chodzenia po górach, aby nasza pasja nie musiała być odsunięta w czasie, by dziecko chciało towarzyszyć nam w naszych wycieczkach.

Fajnie poradziła sobie z problemem motywacji dzieci agroturystyka Siwejka, tworząc odznaki turystyczne "W Kręgu Lackowej". Siwejka położona jest w Beskidzie Niskim, 20 km na wschód od Krynicy-Zdrój w miejscowości Ropki, gdzie znajduje się wiele szlaków pieszych o różnym stopniu trudności. Najkrótsze z nich to pętle po 3-6 km więc są to warianty nawet dla 4-latka.

Dostępność wspaniałych terenów wycieczkowych oraz potrzeba znalezienia sposobu do zmotywowania dzieci (a także dorosłych) do chodzenia po górach stały się bazą do stworzenia wcześniej wspomnianych odznak. W ciągu kilku lat odznaki W Kręgu Lackowej zyskały znaczną popularność, a zdobyło je ponad 500 osób. Najmłodszy zdobywca ma zaledwie 3 lata!

Odznaki "W Kręgu Lackowej"
Odznaki "W Kręgu Lackowej"

4 stopnie odznak dla najbardziej wytrwałych zdobywców Beskidu Niskiego

Odznaki w "Kręgu Lackowej" zostały tak wymyślone, aby maksymalnie ułatwić ich zdobywanie. Minimum formalności, maksimum radości i aktywności. Goście Siwejki wystarczy, że opowiedzą gdzie odbyli wycieczki i po spełnieniu wymagań otrzymują odznakę. Pozostali zdobywcy, aby otrzymać odznakę muszą wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej. Odznaka "W KRĘGU LACKOWEJ" jest czterostopniowa, a poszczególne stopnie zdobywa się kolejno. Są to odznaka: BRĄZOWA, SREBRNA, ZŁOTA i PLATYNOWA. Aby zdobyć wszystkie odznaki trzeba odbyć 20 wycieczek w zachodniej części Beskidu Niskiego o łącznej długości 200 km.

4 stopnie odznaki "W Kręgu Lackowej"
4 stopnie odznaki "W Kręgu Lackowej"

Wymogi dla zdobywców odznaki "W Kręgu Lackowej"

Na każdy stopień odznaki należy zrealizować minimum 5 wycieczek, o minimalnej łącznej długości 50 km. Minimalny okres na zdobycie odznaki to 4 dni, a maksymalny 3 lata. W ciągu jednego dnia można zaplanować nie więcej niż 2 wycieczki. Na odznakę PLATYNOWĄ wycieczki muszą być przeprowadzone w zimie. W trakcie zdobywania odznak trasy wycieczek muszą być różne. Dopuszczalne jest, by 30% fragmentu trasy zostało powtórzone. Pokonanie tej samej trasy, ale w przeciwnym kierunku jest traktowane jako oddzielna wycieczka.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o odznakach "W Kręgu Lackowej"

Podsumowując, chodzenie po górach to nie tylko sposób na spędzenie czasu, ale także doskonała okazja do rozwoju i zdobywania odznak turystycznych. Dlatego też zachęcam wszystkich rodziców do wspierania swoich dzieci w odkrywaniu piękna Beskidu Niskiego i zdobywaniu odznak. Odznaki "W Kręgu Lackowej" to działalność non profit, dlatego dla Gości Siwejki są one bezpłatne. Z całą pewnością warto! Podejmij wyzwanie i dołącz do grona zdobywców, a Twój urlop w Beskidzie Niskim będzie udany.

PS. Lubicie zbierać odznaki? Zerknijcie też do tego artykułu:

Jak zdobyć odznaki PTTK?

Jak zdobyć odznaki PTTK?

Wszystko, co trzeba wiedzieć o odznakach PTTK i GOT PTTK! ...

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel