Kosmetyczne must have na wiosenne wyjazdy z maluchem

Promyki wiosennego słońca kuszą i skłaniają do pierwszych po zimie dłuższych wędrówek i wyjazdów. Wiosennych porządków wymagają więc nie tylko domowe szafy, ale też nasze podróżne kosmetyczki! Już teraz warto do nich zajrzeć: uzupełnić apteczkę oraz zaopatrzyć się w kosmetyki dla dzieci na nadchodzący sezon.

Kosmetyczka podróżna dla dziecka

Wybierając się w podróż z maluszkiem warto mieć ze sobą sprawdzone kosmetyki do kąpieli, pielęgnacji, a nawet proszek do prania. Po prostu nie warto ryzykować np. reakcji alergicznej będąc w podróży. Hotelowe kosmetyki też nie zawsze będą odpowiednie dla skóry malucha. Kosmetyki dla dzieci i niemowląt powinny być delikatne, by nie podrażniać wrażliwej skóry dziecka i nie naruszać jej płaszcza lipidowego. 

W podróży z dzieckiem na pewno przydadzą nam się nawilżane chusteczki. Gdy podróżujemy z niemowlęciem koniecznie do podróżnej walizki spakujmy maść na odparzenia - podczas noszenia pieluszki skóra w jej okolicach podatna jest na otarcia i podrażnienia. 

Przy dłuższych wyjazdach przydadzą się także emulsje do kąpieli i balsamy. Szczególnie wygodne w użyciu są popularne emolienty, które dodaje się do kąpieli - mają działanie nie tylko myjące, ale także natłuszczające. Pozostawiają na skórze delikatną warstwę ochronną. Dzięki temu zamiast dwóch kosmetyków (do kąpieli i balsamu do ciała) mamy jeden - podróżna kosmetyczka jest więc lżejsza, a po kąpieli nie musimy już smarować maluszka. 

Szeroki wybór kosmetyków z filtrem UV dla dzieci, kolorowych plastrów i artykułów higienicznych dla malucha znajdziecie na stronie https://www.apo-discounter.pl

Krem z filtrem UV dla dziecka

Wiosną coraz dłużej spędzamy czas na zewnątrz i łakomie patrzymy w kierunku słońca. Wybierając się na wycieczkę rowerową, czy też spacerując górskim szlakiem warto zadbać o odpowiednią ochronę skóry przed słońcem - zwłaszcza u dzieci. Skóra dziecka jest dużo cieńsza i przy tym dużo bardziej narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych, niż skóra osoby dorosłej. Dla dzieci wybieramy więc kremy z wysokim filtrem np. 50.

Jak chronić skórę dziecka przed słońcem?

  • zaplanuj wycieczkę tak, by południe słoneczne spędzić w cieniu lub pomieszczeniu - niestety nie ma lepszej ochrony przed słońcem niż jego unikanie w godzinach szczytu
  • młodsze dzieci nie powinny  w ogóle przebywać na słońcu podczas południa słonecznego 
  • nie zapomnij o posmarowaniu okolic nosa, ramion, karku i uszu - to obszary, które najmocniej obrywają od słoneczka...
  • w słoneczne dni warto nosić chustkę lub kapelusz oraz koszulkę zakrywającą ramiona
  • zakładaj jasne ubrania, które odbijają promienie słoneczne
  • pamiętajcie by wszelkie znamiona regularnie kontrolować u lekarza!

Turystyczna apteczka dla dziecka

To obowiązkowa zawartość torby lub plecaka każdego rodzica! Drobne zadrapania i skaleczenia dużo łatwiej opanujemy wyciągając z zanadrza kolorowe plasterki. W apteczce przyda się także woda utleniona, środek odstraszający owady, a także łagodzący ich ukąszenia.

Monte Brione - widok na jezioro Garda
Monte Brione - widok na jezioro Garda
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel