Kołobrzeg z dziećmi i wózkiem

Kołobrzeg to jedno z najpopularniejszych miast uzdrowiskowych zachodniego wybrzeża Bałtyku. Znajduje się tu port morski, latarnia morska, molo, ciągnący się na wiele kilometrów deptak. Przy plaży mamy wiele terenów zielonych z zacienionymi alejkami. 

Kołobrzeg - zejścia na plażę dla wózków

Rodzice wózkowych bobasów znajdą tu wygodne zejścia na plaże wyłożone gumowymi matami ułatwiające dojście na plażę osobom niepełnosprawnym i rodzinom z wózkiem dziecięcym - łagodne zejście w centrum Kołobrzegu znajdziemy na Placu przy Molo oraz przy końcu ulicy Sułkowskiego.

Zejście na plażę dla wózków i osób niepełnosprawnych przy końcu ulicy Sułkowskiego w Kołobrzegu

Tereny zielone w okolicach plaży

W zasadzie przez całą długość miasta równolegle do plaży biegnie rozległy teren zielony z alejkami do spacerów i dla rowerzystów. Czyni to z Kołobrzegu miasto przyjazne osobom starszym i rodzinom z dziećmi, które w słoneczny dzień znajdą tu odpoczynek od upału.

Parkowe alejki ciągnące się przy plaży

Deptak w Kołobrzegu

Równolegle do plaży ciągnie się szeroki deptak pieszo-rowerowy. Przy deptaku fontanny, place zabaw, stoiska i restauracje. Wygodnym traktem spacerowym możemy dojść aż do oddalonego o 10 km Ustronia Morskiego lub w przeciwną stronę do Dźwirzyna!

Fontanna na deptaku w Kołobrzegu

Molo

Molo w Kołobrzegu to drewniany pomost o długości 200m dostępny dla wózków i osób niepełnosprawnych. Na jego końcu znajduje się przystań dla mniejszych, turystycznych statków, które oferują krótkie wycieczki po morzu. Wejście na molo jest płatne.

Molo w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu

Nowa Starówka

Gdy pod koniec II wojny światowej toczyły się walki pomiędzy wojskami polskimi i niemieckimi miasto zostało niemal doszczętnie zniszczone! W miejscu Starego Miasta powstały nowe budynki, które zostały wkomponowane w dawne, ocalałe - tak powstała Nowa Starówka. Jedną z najstarszych uliczek w Kołobrzegu jest ulica Dubois. Ma łukowy charakter, co sugeruje, że prowadziła wzdłuż dawnych, średniowiecznych murów obronnych, po których do dziś zachowały się dwie baszty.

Nowe Miasto - Kołobrzeg

Latarnia Morska w Kołobrzegu

Ceglana wieża latarni ma wysokość 26 metrów, a zasięg jej światła to prawie 30 km. Latarnia udostępniona jest dla zwiedzających. W podziemiach latarni znajduje się Muzeum Minerałów. 

Latarnia morska w Kołobrzegu

Porty w Kołobrzegu

W Kołobrzegu znajduje się port morski i jachtowy zwany też Mariną Solną. Port morski położony jest u ujścia rzeki Parsęty. Wejście do portu osłaniają dwa falachrony, na które można wejść (obowiązuje bilet wstępu, jednak jest tańszy niż na molo). Port jachtowy znajduje się od strony ulicy Warzelniczej - przy porcie miejsce do zabawy dla dzieci Miasteczko Rodzinne, w którym część atrakcji jest bezpłatna. 

Port morski w Kołobrzegu - rejs statkiem

Mewy maskotką Kołobrzegu

Tak, jak Wrocław ma swoje krasnale, ulubieńcami dzieci w Kołobrzegu są mewy zwane Marinami. Zwiedzają miasto z aparatem, na deskorolce, z poranną kawą… Cierpliwe pozują do wszystkich zdjęć!

Sympatyczne Mewy Kołobrzegu

Mewy w Kołobrzegu

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel