Jaki namiot wybrać?

Planując swój pierwszy wyjazd pod namiot, trzeba poświęcić sporo czasu na organizację najpotrzebniejszych rzeczy. Najgorsze co można zrobić, to nie zabrać połowy elementów ze sobą, czy też dobrać zły namiot. To właśnie on jest najważniejszy. Przygotowując się do swojej pierwszej przygody nie sposób „nie zaciągnąć języka”, który namiot będzie dobrym wyborem, a którego nawet nie brać pod uwagę. Zaczynajmy!

Jaki namiot wybrać?
Jaki namiot wybrać?

W ile osób chcesz biwakować?

Podróżowanie po różnych miejscach czy to w Polsce, czy też w Europie to gwarancja wielu ciekawych przygód. Nie śpi się jednak po wyczerpującym dniu zwiedzania w komfortowym hotelu, a w swoim namiocie. Namiot także może być komfortowy, ale pod jednym warunkiem. Jakim? Musi być odpowiednio dobrany.

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w ile osób chcemy biwakować, czy też podróżować. Od tej ilości osób zależy namiot, który wybierzemy. Jeśli będą to jedynie dwie osoby, to śmiało wystarczy model dwuosobowy. Nie trzeba tutaj robić żadnych zapasów. Jest to niepotrzebne. Namiot dwuosobowy będzie idealny dla dwóch osób. Nie ma tutaj żadnego haczyka.

Jakość przede wszystkim

Gdy przegląda się ranking namiotów dwuosobowych, to od razu rzuca się w oczy spora różnica cenowa. Z czego ona wynika? Wynika oczywiście z jakości. Najczęściej modele najtańsze to namioty, których jakość nie jest najwyższych lotów. Często jest to egzemplarz, który będzie służył jedynie na kilka wypadów. Czy są to wyrzucone pieniądze? Niestety tak. Lepiej jest troszkę dołożyć i mieć pewność, że jakość naszego namiotu jest na akceptowalnym poziomie. Oczywiście można także czasem natrafić na okazje cenowe dobrych jakościowo namiotów, ale są to jedynie wyjątki.

Czasami już na pierwszy rzut oka jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dany model jest jakościowo w porządku, czy też jednak szukać innego. Pomocne są także opinie, które można znaleźć w sieci. Najlepszy namiot 1 osobowy będzie miał znaczną przewagę (jak nie wszystkie) opinie pozytywne. Gdy na karcie z opiniami widnieją opinie negatywne, to lepiej nie decydować się na ten zakup.

W obecnych modelach są wykorzystywane ciekawe technologie, które polepszają warunki przebywania w nich. Osoby, które uważają, że w namiocie nie można odpocząć i zrelaksować się, powinny zapoznać się z ofertą najnowszych egzemplarzy. Nie tylko ulepszony i przyspieszony jest czas rozkładania namiotu, ale także można liczyć na stosowną wentylację, zaciemnienie, a nawet oświetlenie.

Podsumowanie

Zakup namiotu powinien być przemyślany. Najprościej jest określić budżet, którym się dysponuje, jak i budżet, który można przeznaczyć na zakup namiotu. Wówczas nie traci się czasu na przeglądanie ofert, które są poza naszym zasięgiem. Szkoda czasu.

Sklepy stacjonarne, jak i internetowe mają w swoich ofertach sporo ciekawych modeli. Można śmiało powiedzieć, że każdy znajdzie dla siebie rozwiązanie wręcz idealne, z którego będzie się zadowolonym. Już po pierwszej spędzonej nocy w namiocie, będziemy pod ogromnym wrażeniem komfortu, na który można liczyć.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel