Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?

Czy przygotowujesz się do lotu ze swoim maluchem? Jeśli tak, to pewnie masz wiele wątpliwości i obaw związanych z podróżą. Ale nie martw się! Przekażemy kilka wskazówek, które sprawią, że to nowe doświadczenie będzie tak łagodne i przyjemne, jak tylko to możliwe. Sprawdź porady, które przygotowaliśmy!

Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?
Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?

Dziecko na pokładzie samolotu – wątpliwości rodziców 

Jak przygotować dziecko do lotu samolotem? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Zwłaszcza ci, którzy wybierają się w podróż samolotem po raz pierwszy razem, ze swoimi pociechami. Dla wielu rodziców myśl o zabraniu dziecka na pokład samolotu może być wręcz przerażająca. Tysiące wątpliwości, dziesiątki pytań i kotłujące się w głowie myśli: “Czy damy radę?”. Jednak przy odrobinie odpowiednich przygotowań, latanie z dzieckiem może być całkiem przyjemnym doświadczeniem. Podajemy kilka wskazówek, które pomogą sprawić, że nadchodzący lot z dzieckiem będzie na pewno udany.

Zobacz dostępne loty z Warszawy – https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/waw/0/0/warszawa 

Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?
Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?

Jak przygotować dziecko do lotu samolotem? Kilka praktycznych porad

Oto porady dla rodziców podróżujących z niemowlakiem. 

  • Wybierz bezpośredni lot, jeśli to możliwe. Zminimalizuje to czas, jaki twoje dziecko spędzi w powietrzu i zmniejszy ryzyko opóźnień całego lotu – przez co dziecko nie będzie się mocno niecierpliwić podróżą.
  • Odpraw się wcześniej. Dzięki temu będziesz mieć dużo czasu na zaaklimatyzowanie się w samolocie i upewnienie się, że wszystkie rzeczy dziecka są odpowiednio schowane, a twoja pociecha prawdopodobnie zainteresuje się wnętrzem samolotu lub tym, co dzieje się na płycie startowej. 
  • Koniecznie zabierz ze sobą przekąski i napoje dla dziecka. Pamiętaj o obostrzeniach związanych z płynami w bagażu podręcznym – maksymalnie 1 litr płynów w pojemnikach do 100 ml. Dziecko jednak musi być dobrze nawodnione podczas lotu, a smaczne przekąski umilą mu czas podczas podróży.  
  • Załóż dziecku wygodne ubrania. Jeśli chcesz, aby twoje dziecko czuło się komfortowo podczas lotu, unikaj ubrań, które ciasno przylegają do ciała lub są wykonane z niewygodnych materiałów. Miękkie, przytulne dresy zawsze sprawdzą się w takich sytuacjach. 
  • W przypadku małych dzieci i niemowląt, zaplanuj z wyprzedzeniem zmianę pieluchy. Zmiana pieluchy w samolocie może być trudna, dlatego ważne jest, aby wykonać tę czynność zanim będzie za późno, by nie musieć robić tego w pośpiechu. W miarę możliwości skorzystaj z miejsca przy przejściu, aby mieć łatwy dostęp do toalety, i zabierz ze sobą dużo pieluch i wilgotnych chusteczek. 
  • Zabierz do samolotu ulubioną zabawkę twojego dziecka oraz kocyk, który przyda się, jeśli dziecko zapadnie w sen, a temperatura na pokładzie samolotu zdecydowanie się obniży. 
Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?
Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?

Pamiętając o tych wskazówkach, możesz sprawić, że lot z dzieckiem będzie udany i przyjemny, a także zyskasz pewność siebie, która przyda się podczas kolejnej podróży. 

Dokąd najlepiej lecieć z dzieckiem? 

Wielu rodziców uważa, że latanie z małymi dziećmi jest trudnym zadaniem. Jednak przy odrobinie planowania, przygotowania i realizacji wymienionych powyżej punktów, będzie to całkiem przyjemne przeżycie. Pojawia się jeszcze jedno pytanie – dokąd najlepiej lecieć z dzieckiem? Odpowiedź zależy od tak naprawdę naszych preferencji. W kontekście podróży z dzieckiem ważniejsze będzie przygotowanie odpowiednich warunków już po wylądowaniu, a więc miejsca na odpoczynek, transportu do hotelu lub innego miejsca. To wszystko można zaplanować, korzystając z serwisu eSky.pl, gdzie znajdziemy loty w dowolnym kierunku, np. https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/rom/rzym, a także pakiety Lot+Hotel, dzięki którym naszą podróż uczynimy kompletną.  

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel