Żubr Pompik w Tatrach

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w innych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Tatrzański Park Narodowy ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.Tym razem żubry dotarły aż w Tatry: podziwiają górskie szczyty, słuchają szumu wodospadów, obserwują niezwykłą wysokogórską roślinność i spotykają tamtejszych mieszkańców: kozicę tatrzańską, niedźwiedzia i rodzinę świstaków.A czego jeszcze nauczą się małe żuberki, a razem z nimi mali czytelnicy? Otóż bywa, że wydaje nam się, że ktoś "kopie pod nami dołki". Kozica jest przekonana, że to niedźwiedź zastawia na nią pułapki. Świstaki twierdzą, że niszczenie ich norek to także sprawka pluskającego się w górskim strumieniu kudłacza. Czy to na pewno prawda? Co na to oskarżony? Czy powstrzyma się przed rzucaniem pochopnych oskarżeń?W środku jak zwykle: wkładka z ciekawostkami, tym razem garść ciekawostek o świstakach.


Żubr Pompik. Wyprawy. Skok kozicy;
Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolakówPS. Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Tatrzański Park Narodowy. Jesteście gotowi na takie wyzwanie? Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci .W artykule W POLSKĘ BEZ PLECAKA znajdziecie więcej książek i gier, dzięki którym lepiej poznacie różne polskie miasta i regiony. Zajrzyjcie koniecznie!


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel