Z tatą na dinozaury!

Gdzie w Polsce szukać dinozaurów?


Oto najbardziej niezwykły przewodnik po świecie dinozaurów, ale nie tylko! To jednocześnie niezwykła kopalnia wiedzy paleontologicznej, geologicznej i zoologicznej…Autor wraz z towarzyszącą mu ekipą młodych odkrywców (zarówno kilku- jak i kilkunastolatków) wspierany przez ekspertów: naukowców z różnych ośrodków badawczych ruszają na wyprawę po Polsce – oczywiście „NA DINOZAURY!”.

Paleontologiczny dziennik podróży
Na tropie prehistorycznych gadów wraz z bohaterami zwiedzimy dokładnie Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie, ale odwiedzimy też kolejno: kamieniołom Owadów-Brzezinki w Sławnie, Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie, Park Nauki i Rozrywki Krasiejów, Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach, Woźniki, Porębę, Oddział Przyrodniczy w Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym i Bochotnice.
W czasie książkowej podróży zobaczymy wielkie szkielety, ale także mini-skamieniałości: np. łodziki, amonity, fragmenty liliowców i gąbek, skamieniałe liście i skrzydła prehistorycznych ważek. Poza faktami i ciekawostkami dowiemy się też wiele o metodach pracy naukowców: przy wykopaliskach oraz w laboratoriach.Książka dla fanów prehistorii – małych, średnich i dużych


Każdy rozdział to osobne, krótkie opowiadanie łączące ciekawą narrację, przygody i rozmowy bohaterów z masą faktów i ciekawostek. Fachowemu tekstowi towarzyszą zabawne komiksowe ilustracje naszego ulubionego Tomasza Samojlika, pełne humoru i zabawnych dialogów i historyjek obrazkowych.
Pterodaktyl na tylnej okładce podpowiada nam „książka do wspólnego rodzinnego czytania” i rzeczywiście doskonale bawić się będą przy niej zarówno młodsi (6-8 l.), którzy chętnie posłuchają pełnej zabawnych sytuacji narracji każdego z rozdziałów, jak i starsi (10+), których zainteresują naukowe ciekawostki. Rodzice, którzy (o ile sami nie są paleontologami) także na pewno poszerzą swoje prehistoryczne horyzonty.

Uwierzcie: duet Wojciech Mikołuszko + Tomasz Samojlik przedstawia najtrudniejsze tematy tak, że nawet dorośli zrozumieją!. POLECAMY!Z tatą na dinozaury
Tekst: Wojciech Mikołuszko
Ilustracje: Tomasz Samojlik
Oficyna Wydawnicza Multico , 2017

Chcecie wyruszyć tropem dinozaurów (oraz skamieniałości i prehistorii), poznać jeszcze więcej faktów
i ciekawostek? Zajrzyjcie koniecznie do artykułu NA TROPIE DINOZAURÓW, jest tam też KONKURS
z DINO-NAGRODAMI!


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel