Sekretne życie drzew dla dzieci

Ten leśnik potrafi pisać o drzewach jak mało kto! Dowodem może być popularność, także w Polsce, jego książki „Sekretne życie drzew” (wydanej też jako e-book i audiobook). Peter Wohlleben powraca tym razem w wersji dla młodszych czytelników. Porusza podobne tematy, ale tym razem w formie krótkich ciekawostek, którym towarzyszą wesołe ilustracje, liczne zdjęcia, pytania quizowe i „zadania terenowe”.

Każdy z 12 rozdziałów to 4 pytania, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi: czytając co ma na ten temat do powiedzenia autor i wykonując zadane przez niego doświadczenie. Tytuły sformułowane są tak, że chętnie sięgnie po nie tylko zapalony pasjonat przyrody. Kto wie czy w lesie jest Internet, czy drzewa mają pryszcze, czego uczą się w szkole drzewne dzieci, albo czy drzewa latem się pocą?Co ciekawe, okazuje się, że drzewa szumią nie tylko o sobie, ale i o swoich leśnych sąsiadach – zwierzętach. Naszych domowych czytelników zaciekawiło np. czy zwierzęta mogą hodować inne zwierzęta (i po co?). Autor-leśnik udzieli Wam też eksperckiej odpowiedzi m.in. na pytanie czy wilki i dziki są groźne dla człowieka, czy i czego naprawdę można obawiać się w lesie.Książka bez wątpienia zaprasza do wędrówki po lesie: to tu możemy wykonać większość zadań i doświadczeń. Jednak w ostatnim z rozdziałów trafiamy również do miasta, przecież świat przyrody: drzewa i dzikie zwierzęta towarzyszą nam także w miejskiej dżungli! Czy drzewom dobrze żyje się w mieście? Czy są nam tu potrzebne? A może niektórym zwierzętom lepiej jest w mieście niż na wsi, czy w lesie?Posłuchajcie uważnie o czym szumią drzewa ! Na pewno potrafią Was zaskoczyć! Książka została też wydana w formie e-book (wtedy łatwiej zabrać do lasu!).Peter Wohlleben “O czym szumią drzewa”
Ilustracje: Diana Karpowicz
Wydawnictwo Otwarte

PS. KOCHACIE DRZEWA? My też! Zerknijcie do naszego artykułu MAGIA DRZEW - mamy dla Was kilka dendrologicznych pomysłów: propozycji wycieczek, polecanych książek i gier!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel