Poznajemy drzewa z Lasem Książek MULTICO

Wydawnictwo Multico swoją księgarnię internetową nazwało www.lasksiazek.pl i dziś właśnie w tym książkowym lesie poszukamy publikacji, które pomogą poznać nam świat drzew.

SKARBNICA WIEDZY


Zaczniemy od opowieści leśnika, Wojciecha Gila „O DRZEWACH I ICH MIESZKAŃCACH”. To prawdziwa skarbnica wiedzy, a do tego pełna pięknych fotografii. Znajdziemy tu ponad 50 gatunków najpopularniejszych drzew i krzewów. Poznamy podstawowe wiadomości o każdym z nich: kształt korony, liście, kwiaty i owoce, a także jego najczęstszych mieszkańców. Będą to zarówno goszczące na nich najczęściej ptaki i owady, jak i nieproszeni intruzi: pasożyty i szkodniki.RUSZAMY W TEREN!

Autorzy zeszytu Młodego Obserwatora Przyrody „DRZEWA LEŚNE” poza ciekawostkami o 14 gatunkach drzew przygotowali dla czytelników całą masę zadań i zagadek: czasami trzeba rozwiązać rebus lub krzyżówkę, czasami odnaleźć coś w terenie, wkleić, dotknąć, powąchać, lub z pomocą rodziców odszukać dodatkową informację. Na najwytrwalszych czeka dyplom, chociaż przecież najlepszą i najtrwalszą nagrodą będą doświadczenia i wiedza, które po tak aktywnej zabawie na pewno zostaną na długo w głowie małego przyrodnika!

ZAKŁADAMY ZIELNIK DENDROLOGICZNY

„DRZEWA NASZYCH LASÓW” z serii „Poznaję i rysuję” to kolejne spotkanie z tymi samymi 14 gatunkami drzew. Tym razem dokładnym, dużym rysunkom towarzyszy po jednej ciekawostce: „nocie botanicznej”, bo też nie tyle o czytanie, a o tworzenie kolekcji tym razem chodzi. Lepiej zapamiętamy to, co nie tylko widzimy, ale i sami narysujemy – stąd strony poprzeplatane są przeźroczystymi kalkami, na których należy odrysowywać kontury liści, kwiatów i owoców drzew. Główne zadanie czytelników to jednak zgromadzenie jak największej ilości przedstawionych elementów (np. w osobnym zeszycie i pudełku), wtedy zasłużą na tytuł „dendrologa doskonałego”.TROCHĘ KOLORU

Drzewa to kolory (i to nie tylko jesienią!). Wyposażeni w odcienie zieleni i brązów (i nie tylko!) nadajcie barw konturom liści i owoców drzew, z których pochodzą (wg numerów, lub własnego pomysłu).
Czy kolorując „LEŚNĄ KOLOROWANKĘ. DRZEWA” potraficie przypomnieć sobie po jednej ciekawostce o każdym z tych 16 gatunków?


Dla przypomnienia jeszcze raz tytuły z linkami:
W. Gil, O drzewach i ich mieszkańcach
„Drzewa leśne. Młody Obserwator Przyrody” (zagadki i zadania)
„Drzewa naszych lasów” (zeszyt z kalką)
„Leśna kolorowanka. Drzewa”
Wydawnictwo MULTICO, www.lasksiazek.pl

PS. KOCHACIE DRZEWA? My też! Zerknijcie do naszego artykułu MAGIA DRZEW - mamy dla Was kilka dendrologicznych pomysłów: propozycji wycieczek, polecanych książek i gier, a nawet KONKURS Z NAGRODAMI

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel