O marzeniach nie tylko dla dzieci

Zastanawialiście się kiedyś czym może marzyć liść, mucha, albo ślimak? I czy ich marzenia się spełniają? 3 krótkie opowiadania z książki „Małe historie o wielkich marzeniach” Marty H. Milewskiej pokazują, że tak! TAK: marzyć może każdy i TAK: marzenia się spełniają. Czasem (jak liść) wystarczy poczekać, czasem (jak mucha) trzeba zdobyć się na chwilę odwagi, czasem (jak ślimak) konsekwentnie dążyć do celu. Poczytajcie sami!

O liściu, czyli kto się nie boi latać?

Był sobie pewien liść, niby taki sam jak tysiące innych, a jednak wyróżniały go jego marzenia: pragnienie, żeby stać się jak ptak: kolorowym i zdolnym do lotu. Liść zaufał obietnicy sowy i cierpliwie czekał… Bywa, że spełnienie naszych marzeń to tylko kwestia czasu.

O małej muszce, czyli gdzie jest centrum świata?

Dla muchy żyjącej w kolejowym wagonie pociąg stanowi centrum świata, a widok za oknem, to coś co jest w ciągłym ruchu. Co się stanie, kiedy mucha przez przypadek znajdzie się za oknem? Jej spojrzenie na świat już nigdy nie będzie takie samo!

O ślimaku, czyli po co iść w góry?

Tę wyprawę odradzali mu wszyscy, przecież co interesującego może być na szczycie góry? Ślimak się nie poddał i w swoim tempie, konsekwentnie dążył do celu. Jego osiągnięcie przyniosło mu niezapomniane przeżycia!

Doskonała lektura na wakacje!To co łączy wszystkie opowiadania to nie tylko ciepłe, kolorowe ilustracje, sympatyczni bohaterowie i dobre zakończenia ich przygód. Wspólny jest także temat podróży: wyrwania się z tłumu i otoczenia, w którym żyją. Podróże bohaterów to przede wszystkim nowe doświadczenia, to one zmienią ich życie, uczynią je radośniejszym, barwniejszym i pełniejszym!

Polecamy jako książkę do wspólnego czytania nie tylko dla przedszkolaków! Te 3 krótkie opowiadania na pewno dostarczą nam wielu tematów do rozmowy: przed wyjazdem na wakacje, w podróży, lub po powrocie do domu.Małe historie o wielkich marzeniach
Tekst: Marta H. Milewska
Ilustracje: Katarzyna Bukiert
Wydawnictwo BIS

Jakie książki czytać w wakacje z dziećmi?


Mamy dla Was kilka podpowiedzi: zerknijcie do naszego artykułu LISTA LEKTUR NA WAKACJE!Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel