Książki na wakacje

Co warto czytać z dziećmi latem?


Dobra książka przyda się nie tylko wtedy, kiedy spędzamy wakacje w domu, umili też długą podróż, słoneczny dzień nad wodą, lub deszczowy wieczór. Bywa i tak, że przy okazji pomoże dowiedzieć czegoś więcej o regionie w którym mieszkamy, lub wypoczywamy.

Koniecznie wybierzmy coś, co pobudzi emocje i wyobraźnię, zabierze nas w podróż do innego świata, a może stanie się też zachętą do wyruszenia na rodzinną wyprawę? Z dobrą książką odkrywać świat można wszędzie!Nasza lista lektur na wakacje:Najmłodszych zabierzmy w podróż wyobraźni pełną spełnionych marzeń. Czego pragnie liść, jak patrzy na świat mucha mieszkająca w kolejowym wagonie i po co ślimak wybiera się w góry?


Marta H. Milewska, ”Małe historie o wielkich marzeniach”, Wydawnictwo BIS

Kilkuletnim miłośnikom faktów i prawdziwych historii opowiedzmy o przygodach i dokonaniach wielkich polskich podróżników i ich niezwykłych wyprawach:


Andrzej Fedorowicz, ”Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków”, Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Więcej książek o egzotycznych wyprawach w artykule „PÓŁKA MŁODEGO PODRÓŻNIKA”

Starszakowi podsuńmy wciągającą powieść przygodową – oczywiście z wakacjami w tle! Tajemnica, nastoletnia miłość, poszukiwanie skarbu i… szczypta historii też się przyda!


Dorota Suwalska, ”Wtajemniczeni. Nie wszystko złoto, co złote”, Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Więcej książek przygodowych z Polską w tle w artykule „W POLSKĘ BEZ PLECAKA”

Szczególną wakacyjną formą lektury są też audiobooki. Naszym hitem są kolejne części przygód pewnego rezolutnego przedszkolaka, Tomka, który głosem Artura Barcisia potrafi rozbawić całą rodzinę nawet w korkach na autostradzie!


Renata Piątkowska, czyta Artur Barciś, ”Opowiadania do chichotania”, Wydawnictwo BIS

A Wy co czytacie w wakacje?


Napiszcie! Chętnie dodamy coś do naszej wakacyjnej „listy wakacyjnych lektur nadobowiązkowych”
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel