BALTICARIUM - morze ciekawostek!

Książka o Morzu Bałtyckim dla dzieci... i nie tylko!


Zapraszamy Was w podróż nad Bałtyk! Odwiedzimy nie tylko piaszczyste polskie plaże i nadmorskie miasta, zanurzymy się też w morskie głębiny, poznamy rośliny i zwierzęta, poczytamy o mieszkańcach i atrakcjach nadbałtyckich krajów. Na koniec dowiemy się jak możemy zadbać o nasze morze, nawet mieszkając setki kilometrów od jego brzegu.



Więcej o BALTICARIUM


Pierwsze wrażenie to rozmiary: wielkość (i waga!) książki sprawiają, że doskonale sprawdzi się jako przewodnik po morskich wyprawach w domowym zaciszu, raczej w wygodnym fotelu lub kanapie niż na plażowym kocu i turystycznym plecaku.



To właśnie dzięki wielkim stronom wieści się na nich tyle kolorowych ilustracji! Zanim zabierzemy się za wnikliwą lekturę książki zapewne wielokrotnie będziemy ją przeglądać, cieszyć oczy wesołymi kolorami i oryginalną grafiką.



Od obrazu szybko i sprawnie przejdziemy do tekstu: tak sprawnie wplecionego w ilustracje, że właściwie czyta się sam… Ramki z krótkimi, kilkuzdaniowymi informacjami na pewno nie zdążą wymagającego młodego czytelnika zanudzić, a za to przekażą wartościową garść faktów i ciekawostek. Wszak autorka to twórczyni nagradzanego portalu edukacyjnego balticarium.com (zajrzyjcie koniecznie!).



BALTICARIUM – dla kogo?

Tak bogato ilustrowana książka na pewno zwróci uwagę najmłodszych. Wielu przedszkolakom radość sprawi już samo przeglądanie poszczególnych stron. Jednocześnie ciekawostki w tekście zredagowane są z myślą raczej o starszakach (8 - 12-latkach), a niejednokrotnie zaskoczą nie i rodziców!



A co Wy wiecie o Bałtyku?


Jeśli podejrzewacie, że wciąż za mało sięgnijcie po Balticarium! Uwaga! Książka może spowodować, że zamiast planować podróże w tropiki już wkrótce (znowu?) wybierzecie się nad nasze kapryśne morze. My przynajmniej czujemy się baaardzo zainspirowani! Spędzaliśmy już kiedyś rodzinne wakacje na litewskim wybrzeżu Bałtyku, może teraz kolej na Finlandię? Czarne, lukrecjowe lody czekają!



Natalia Uryniuk, Balticarium
Wydawnictwo Wytwórnia

Więcej książek o Bałtyku dla dzieci:


Więcej książek, z którymi odbędziecie domową podróż znajdziecie w naszych cyklach recenzji:




Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel