Atlas przygód dinozaurów

Książkową podróż w czasie i przestrzeni rozpoczynamy od mapy świata, a jednak warto też pokazać dzieciom, że miliony lat temu kontynenty wyglądały całkiem inaczej – zobaczymy je w krótkim wstępie. Tu też dowiemy się w skrócie jak powstają skamieniałości.
Przygody dinozaurów podzielone są na 6 części – wg. poszczególnych kontynentów. W sumie poznamy bliżej 31 prehistorycznych stworzeń. Każde z nich jest przedstawione w krótkim tekście, tabelce (wyjaśnienie znaczenia nazwy, pożywienie, wielkość, okres występowania), miejsce odkrycia śladów jest dodatkowo oznaczone na małej mapce. Najważniejsze są jednak krótkie ciekawostki wplecione w ilustracje. Dotyczą one głównego bohatera przedstawionej sceny, ale także innych żywych istot.Zgodnie z tytułami rozdziałów (np. Współpraca w stadzie, Pilnowanie gniazda, Wychowanie młodych, Nauka latania, Zastraszanie rywali itp.) każdy prehistoryczny gad zaprasza nas do towarzyszenia mu w jego przygodzie.


Wielka dwustronicowa ilustracja jest pełna akcji, wielu ciekawych istot i szczegółów!

Dodatkowa atrakcja to ukryte przedmioty niepasujące do dawnego świata – np. lornetka, siatka na motyle czy śliniak na szyi dinozaura. Ich odnalezienie to wielka radość dla małego odkrywcy!Książka ze względu na swój wielki format i zdecydowaną przewagę kolorowych ilustracji nad tekstem na pewno ucieszy najmłodszych miłośników dinozaurów, np. przedszkolaków. Dla początkujących to idealny wstęp do świata prehistorii, który można na początek po prostu oglądać, opowiadać przedstawione sceny (a przy okazji przyswoić podstawowe fakty).

Jednocześnie trochę starsi i bardziej zaawansowani (np. dzieciaki z młodszych klas szkoły podstawowej) odnajdą tu całą masę faktów (tabelki, liczby, mapki) i ciekawostek, które być może sprawią, że sięgną po kolejne bardziej szczegółowe lektury.Atlas przygód dinozaurów
Tekst: E. Hawkins
Ilustracje: L. Letherland
Wydawnictwo Nasza Księgarnia2019

A może macie ochotę poznać także Atlas przygód zwierząt?Chcecie wyruszyć tropem dinozaurów (oraz skamieniałości i prehistorii), poznać jeszcze więcej faktów
i ciekawostek? Zajrzyjcie koniecznie do artykułu NA TROPIE DINOZAURÓW, jest tam też KONKURS
z DINO-NAGRODAMI!


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel