Gry logiczne dla babci i dziadka

Mózg, choć nie ma mięśni, do prawidłowego działania potrzebuje ciągłych ćwiczeń, stałego wysiłku intelektualnego. Gry i logiczne łamigłówki pozytywnie wpływają na rozwój mózgu - uczą koncentracji, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, poprawiają pamięć. Są świetnym sposobem na zachowanie sprawności umysłowej - dlatego szczególnie warto polecić taką formę spędzania czasu osobie starszej!

Gra Kolorowy Kod, Wydawnictwo IUVI Games
Gra Kolorowy Kod, Wydawnictwo IUVI Games

Przerwa od telewizora

Gra planszowa to także sposób na wyciszenie się, oderwanie i uspokojenie myśli, wyłączenia na chwilę telewizora, który obecnie częściej nas rozdrażnia niż uczy i zapewnia rozrywkę.

Wybieramy - gra planszowa dla seniora

Przede wszystkim postawić na prostotę zasad, nie mogą one przytłoczyć i przerażać - przy zbyt dużym progu wejścia starsza osoba zwyczajnie się zniechęci. W zależności od sprawności osoby starszej warto zwrócić uwagę na elementy gry - czy nie są zbyt drobne (dla seniorów mających problem ze sprawnością manualną), czy są wyraźne, dobrze widoczne (dla osób mających problem ze wzrokiem).

Gra Kolorowy Kod to logiczna łamigłówka, w którą można grać samemu rozwiązując zadania - zaletą gry są właśnie duże, czytelne elementy i bardzo proste zasady. Więcej o grze możecie przeczytać w recenzji gry Kolorowy Kod.

Irena, lat 68: "Do gier - łamigłówek zachęciła mnie córka. Bardzo podoba mi się w tych grach to, że mogę zagrać w nie sama, nie muszę szukać innej osoby do rozgrywki. Dotychczas często rozwiązywałam krzyżówki, gra planszowa jest dla mnie ciekawym urozmaiceniem - inną, ale równie atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Szczególnie teraz, gdy przez epidemie działalność klubów i zajęć dla osób starszych jest mocno ograniczona."

Gra Kolorowy Kod, Wydawnictwo IUVI Games
Gra Kolorowy Kod, Wydawnictwo IUVI Games

Ciekawą propozycją jest również gra Kwadrylion - to również rodzaj gry do samodzielnego rozwiązywania zadań. Elementy gry są duże, wyraźne, poziom trudności wejścia jest tu nieco większy niż przy grze kolorowy kod (dla wielu osób może to być ciekawa zaleta), w książeczce z instrukcją na jednej stronie jest większa liczba zadań, przez to bardziej polecamy ją dla osób, które nie mają większych problemów ze wzrokiem. Więcej o grze możecie poczytać w recenzji Kwadrylion.

Gra Kwadrylion, Wydawnictwo IUVI Games
Gra Kwadrylion, Wydawnictwo IUVI Games

Wspólne zajęcia dla dziadków i wnuków

Starszym osobom trudno jest w dzisiejszych czasach znaleźć wspólne zajęcie i złapać kontakt z pochłoniętą internetem i elektroniką młodzieżą. Gra planszowa to rozrywka, która łączy pokolenia, idealna na wspólne posiedzenia dziadków z wnukami.

Wspólna rodzinna rozgrywka
Wspólna rodzinna rozgrywka
Udane zakończenie wspólnej rozgrywki
Udane zakończenie wspólnej rozgrywki
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel