ZGRANE DUETY: książka+gra

Wolicie czytać czy grać? A może jedno i drugie?

Nie od dziś literatura bywa inspiracją dla twórców gier (nie tylko dla dzieci) …ale kto powiedział, że nie może być odwrotnie?

Być może ciekawa gra zainspiruje małych graczy do sięgnięcia po książkę? W przypadku niektórych dzieciaków (np. tych traktujących kontakt z literaturą jako zło konieczne) podsunięcie właściwej gry może okazać się niezłym rodzicielskim fortelem!

A może macie w domu zapalonego czytelnika, który niechętnie sięga po gry, gdyż np. obawia się rywalizacji? Podsunięcie gry, w której spotka swoich literackich ulubieńców może ułatwić mu wejście w fascynujący świat planszówek.

A OTO NASZE ULUBIONE LITERACKO-PLANSZOWE „ZGRANE DUETY”:

Zaczniemy od starszaków:

Fanom klasyki, ale także młodym podróżnikom, odkrywcom świata przyrody i historii polecamy
W PUSTYNI I W PUSZCZYZaś tych, którzy w swych podróżach chcieliby sięgnąć gwiazd lub co więcej - zbudować własną planetę - zapewne zainteresuje MAŁY KSIĄŻĘCzy są wśród Was wielbiciele komiksów? Mamy dla Was dwie propozycje:

KAJKO I KOKOSZ. Przygody wojów to gra karciana ćwicząca pamięć i ocenę ryzyka.ASTERIKS. Wielka wyprawa to prosta gra losowa z elementami pamięciowymi i strategicznymi.A MOŻE POGRAMY W… LEGENDY?

Kto ma ochotę zmierzyć się z BAZYLISZKIEM?Pomożecie diabłom wytropić ukrywającego się PANA TWARDOWSKIEGO?NA KONIEC NASZE DWA ULUBIONE DUETY DLA NAJMŁODSZYCH:

Doktor Misia z Lipowej kliniki rozumie i leczy sympatyczne zwierzaki. O jej przygodach możemy poczytać (np. o Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury), lub zagrać!I jeszcze nasz ulubieniec z Puszczy Białowieskiej, który bardzo polubił podróże po polskich parkach narodowych. Oto seria Żubr Pompik. Wyprawy i pompikowa gra do pary:

A WY WOLICIE GRAĆ, CZY CZYTAĆ?

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy macie swój ulubiony książkowo-planszowy duet?
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel