Sky Walk - spojrzenie z lotu ptaka: najpiękniejsze wieże widokowe w Polsce. Gdzie się znajdują i co można z nich zobaczyć?

Polskie góry to nie tylko wspaniałe szlaki, różnorodne otoczenie i doskonałe jedzenie w schroniskach. To także cudowne widoki z punktów widokowych, które wynagradzają trud przebycia całego szlaku. Coraz większą popularnością cieszą się również tak zwane spacery w chmurach. Gdzie możemy znaleźć najlepsze trasy i punkty widokowe? Oto subiektywny ranking najlepszych miejsc w Polsce.

Sky Walk w Świeradowie-Zdroju

Zacznijmy od prawdziwej turystycznej torpedy, która od kilku lat monopolizuje uwagę wszystkich osób wypoczywających w Świeradowie-Zdroju, czyli miejscu, które nazywane jest bramą do Gór Izerskich. To właśnie tam warto przyjechać na prawdziwy spacer w chmurach, który zapewniany jest przez jedną z największych w Polsce platform, mierzących aż 62 metry. Zanim jednak dojdziemy na szczyt, czeka nas niespełna kilometrowa ścieżka pod górę, która wprawdzie nie jest wymagająca, ale może zmęczyć niejednego. Na końcu jednak czeka nas coś, co w pokocha każdy z nas - doskonałe widoki na Góry Izerskie i pobliskie miejscowości. 

Sky Walk w Świeradowie to także atrakcja dla osób, które potrzebują nieco więcej adrenaliny. Właśnie tutaj możemy liczyć na doskonałe ujęcia z poziomu szklanej platformy lub siatki, która stanowi jedyną ochronę przed lotem w dół. Czy spacer w chmurach to wszystko, co do zaproponowania ma platforma? Nie możemy zapomnieć o doskonałym rozwiązaniu, jakim jest 105-metrowa zjeżdżalnia, która doskonale nadaje się do zjazdu z platformy. Świeradów-Zdrój to miejsce oddalone zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy Czechami, dlatego planując wypad do naszych sąsiadów, warto wyposażyć się w ubezpieczenie turystyczne na wyjazd zagraniczny, które może okazać się bardzo przydatne w nieprzewidzianych sytuacjach. 

Widok w koronach drzew - Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to kolejne miejsce, które od lat już przyciąga turystów sporym zagęszczeniem szlaków turystycznych, atrakcji i miejsc, w którym zarówno młodzi, jak i seniorzy mogą wypocząć. I także tutaj mamy możliwość skorzystania z relatywnie nowej atrakcji, jaką jest podziwianie widoków z koron drzew. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju znajduje się nieco dalej od popularnej zimą stacji narciarskiej. 50-metrowa wieża w koronach drzew stanowi zwieńczenie doskonale zaprojektowanej ścieżki edukacyjnej, która dostarcza przydatnej wiedzy na temat fauny i flory żyjącej w bezpośrednim pobliżu. 

Jakie widoki czekają nas na platformie? Obłędny widok na Beskidy, Tatry, a nawet Bieszczady, o ile poszczęści nam się i na wycieczkę wybierzemy się przy dobrej pogodzie. Podobnie, jak każda platforma w chmurach, również ta w Krynicy-Zdroju jest płatna i na ten moment wejście na nią kosztuje niespełna 60 złotych. Jeśli chcemy przyspieszyć wejście i zejście, możemy polegać także na kolejce krzesełkowej. Czy warto? Zdecydowanie tak, zważywszy na to, że platforma w koronach drzew dostarcza zupełnie nowych, odkrywczych doznań. 

Sky Walk na Mazurach? To możliwe!

Czy wieże widokowe i spacer w chmurach to jedynie domena naszych polskich gór? Niekoniecznie. Przecież piękne widoki nie są zarezerwowane jedynie dla miłośników górskich wędrówek. Nic w tym zresztą dziwnego. Ubezpieczenie turystyczne na terenie polski z Warta.pl, odpowiednie wyposażenie, odzież na każdą pogodę - o tym wszystkim musimy myśleć, wybierając się w góry. Ale co ciekawe, nawet obierając zupełnie przeciwny kierunek, możemy zaliczyć jedną z najbardziej imponujących w Polsce wież widokowych.

Mowa tutaj o Mazurach i drewnianej wieży w Kurzętniku. Tak zwana Kurza Góra to 35-metrowa wieża, z poziomu której możemy podziwiać panoramę tak dobrze kojarzoną z Mazurami. Spokojne dolinki, urocze krajobrazy - na to waśnie możemy liczyć, decydując się na zakup biletu na wieżę. By dostać się na jej szczyt, warto poświęcić kilkadziesiąt minut na przespacerowanie się ścieżką edukacyjną, która pozwoli nieco poznać teren, po którym się poruszamy. 

Wieże widokowe w Beskidzie Śląskim

Nie da się ukryć, że specjalne wieże i platformy do spaceru w chmurach cieszą się ogromną popularnością. To sposób na to, by przy stosunkowo małym wysiłku zobaczyć cudowne widoki i przy okazji miło spędzić dzień w towarzystwie dzieci i osób słabszych kondycyjnie. Warto jednak pamiętać, że wciąż na liście najlepszych wież widokowych znajdują się te, które nie posiadają biletów wstępu, jednak wejście na nie kosztuje nieco wysiłku. Mowa tu między innymi o legendarnej wieży widokowej na szczycie Baraniej Góry.

Równie popularna wieża widokowa (choć płatna) znajduje się na Czantorii, do której łatwo dostaniemy się zarówno z poziomu czerwonego szlaku górskiego, jak i kolejką linową. W Beskidach znajdziemy jeszcze kilka ciekawie położonych wież widokowych, które zachwycają widokami i wynagradzają trud, z jakim przyszło nam się zmierzyć podczas zdobywania górskich szczytów w tym popularnym masywie górskim. 

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel