Rodzinny wyjazd z dziećmi w góry: praktyczna lista rzeczy niezbędnych na szlaku! Co zabrać latem, a co zimą dla komfortu i bezpieczeństwa rodziny?

Lubicie rodzinne wyprawy? Chodzicie po górach, nocujecie w pensjonatach na szlakach i oglądacie zachód słońca wśród szczytów gór? To doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu z drugą połówką i z dziećmi. Jak się do takiego wyjazdu przygotować? Co ze sobą zabrać latem, a co zimą? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule poniżej. Sprawdź!

Rodzinne wyjazdy w góry zimą – lista przydatnych rzeczy

Zimą pogoda w górach jest bardzo zmienna. Pakując plecaki, trzeba o tym pamiętać. Koniecznie zabierz ze sobą odzież warstwą i dodatkowy komplet ubrań na zmianę dla dorosłych i dzieci. Niezbędne będą też buty dopasowane do pory roku, rękawiczki, czapki, szalik i komin, które będzie można zmienić, gdy jeden komplet zamoknie.

Reszta ekwipunku zależna jest od wieku dziecka. Inaczej spakujesz plecak turystyczny dla dziecka, które już samodzielnie go nosi, a inaczej dla maluszka korzystającego wciąż z pomocy rodziców. Z kolei w Twoim plecaku powinny znaleźć się: suche, zapasowe ubrania, krem ochronny termos obiadowy z porcją dla siebie i dziecka – jeśli planujecie dłuższą wyprawę – mapa i kompas, latarka, apteczka i mała saperka.

Rzeczy, które możesz zapakować do plecaka dziecku

Dziecko na szlaku powinno mieć swój termos z gorącym napojem i przekąski, po które sięgnie w razie spadku energii. W jego plecaku powinny znaleźć się również: dodatkowy polar, mała butelka z wodą, latarka oraz zapasowe skarpetki. Wszystkie te akcesoria na wyprawę oferuje sklep 8a.pl. Podczas górskiej wędrówki przyda się również żel antybakteryjny lub nawilżane chusteczki, którymi dziecko umyje ręce przed posiłkiem.

Górska wyprawa latem – jak spakować rodzinę?

Mogłoby się wydawać, że latem do plecaka powinno trafić znacznie mniej rzeczy. Tymczasem wszystko to, czego potrzebujesz zimą, przyda się również i latem. Z tą jednak różnicą, że grubą termiczną odzież, ciepłe kurtki i spodnie narciarskie, powinny zastąpić lekkie, przewiewne ubrania z długimi rękawami i nogawkami. Wybieraj takie, które pozwolą zachować komfort cieplny i nie sprawią, że spocicie się podczas wędrówki, a jednocześnie ochronią Was przed ukąszeniami owadów czy palącym słońcem.

Latem możecie też rozważyć nocowanie w namiocie na szlaku. Wówczas niezbędne będą dobrej jakości śpiwory dla dzieci zapewniające im komfort termiczny podczas snu, nawet jeśli temperatura nieoczekiwanie spadnie. Jeśli śpiwór to i karimata. Dla dziecka wybierz lekką, z izolacją termiczną i o niewielkich rozmiarach, by mogło ją samodzielnie rozłożyć – to dodatkowa frajda na wyprawie!

Co jeszcze będzie potrzebne latem w górach?

Zdaje się, że lista przydatnych rzeczy nie ma końca. Warto jednak ograniczyć ją do minimum, by nie dźwigać bez potrzeby. Zadbaj, by w Waszych plecakach znalazły się czapki z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne i kremy ochronne – przeciwsłoneczne oraz na owady. Nie zapomnijcie o wodzie – najlepsza będzie butelka z filtrem, która pozwoli uzupełnić zapas w dowolnym momencie.

Na wypadek nagłego zmierzchu lub potrzeby oświetlenia szlaku zabierz latarkę czołówkę, a jeśli jest ładowana pod USB również powerbank. Taki zestaw pozwoli Ci poczuć się bezpiecznie. Koniecznie pamiętaj też o kurtkach przeciwdeszczowych, workach na śmieci, rozkładanej macie, na której można odpocząć i zjeść posiłek, oraz o zapasowych butach dla dzieci.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel