Rejsy wycieczkowe do Skandynawii – co można zorganizować na promie?

Dla wielu osób prom jest środkiem transportu takim samym jak pociąg, autobus czy samolot, a jedyną dostrzegalną różnicą jest specyficzna „droga”, po jakiej się porusza. Warto jednak zauważyć, że prom daje znacznie więcej możliwości, dlatego można śmiało powiedzieć, że sam rejs do Skandynawii jest celem podróży. Czy wiesz, że na promie można zorganizować urodziny, wieczór panieński, imprezę firmową, a nawet wesele? Poniżej znajdziesz najciekawsze propozycje wybrane z ofert polskich przewoźników.

Urodzinowy rejs do Szwecji

Wiele osób hucznie świętuje okrągłe urodziny. Trzydziestka, czterdziestka czy pięćdziesiątka to świetna okazja do tego, by zorganizować imprezę w nieoczekiwanym miejscu, takim jak prom do Skandynawii. Takie urodziny warto zacząć organizować dużo wcześniej, zwłaszcza jeśli planujesz zaprosić sporo osób – oprócz samego rejsu trzeba również zadbać o to, by wszyscy uczestnicy mogli na czas dotrzeć na odprawę. 

Równie ciekawą opcją jest zorganizowanie imprezy niespodzianki dla solenizanta, któremu proponujemy weekendowy wyjazd nad morze, a tak naprawdę po dotarciu do Świnoujścia wsiadamy razem z nim na prom! Przewoźnicy umożliwiający organizowanie imprez urodzinowych w trakcie wycieczki do Skandynawii zazwyczaj zapewniają sporo atrakcji, takich jak dostęp do restauracji i baru czy impreza z DJ-em.

Wieczór panieński lub kawalerski na promie

Pomysłów na wieczór panieński/kawalerski jest mnóstwo, a do najpopularniejszych możemy zaliczyć domówkę, wyjście do klubu oraz wynajęcie domku w górach. Chcesz zaskoczyć przyszłych nowożeńców? Zorganizuj wieczór na promie! Może to być zarówno wspólny rejs będący połączeniem wieczoru panieńskiego i kawalerskiego (oczywiście każda grupa może świętować osobno), jak i wycieczka promem do Szwecji wyłącznie dla przyszłej panny młodej lub przyszłego pana młodego. 

Na promie możecie jeść, pić, tańczyć i bawić się do białego rana, dlatego jest to atrakcja zbliżona do wizyty w klubie czy domówki. Jednak po dopłynięciu do Ystad impreza może przenieść się na miasto, a jeśli tylko macie ochotę – możecie wykupić wycieczkę do Malmö czy Kopenhagi. Taki wieczór panieński/kawalerski to przy okazji świetny prezent ślubny, zwłaszcza jeśli dana osoba kocha Skandynawię i marzyła o tym, by udać się w taką podróż razem z przyjaciółmi.

Niezapomniane wesele na Bałtyku

Kochasz morze i ten wyjątkowy dzień pragniesz spędzić w miejscu, które jest dla Ciebie ważne? Zaproś gości na pokład promu i zorganizuj wesele na Bałtyku! Taką imprezę można połączyć z przepiękną sesją zdjęciową na środku morza – na przykład przy zachodzie słońca.

Na promie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do organizacji wesela: restaurację, bar, parkiet i kabiny dla gości. Niektórzy przewoźnicy zapewniają również możliwość zorganizowania poprawin na pokładzie. Wesele na promie może być też wstępem do podróży poślubnej po Skandynawii – para młoda uda się w dalszą drogę po dopłynięciu do portu, a goście wrócą promem do Polski.

Firmowe rejsy do Skandynawii

Prom to także świetne miejsce na firmową imprezę integracyjną. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich pracowników i udowodnić, że Ci na nich zależy, sprawdź rejsy do Skandynawii i zarezerwuj wycieczkę dla całej grupy. Twoja firma współpracuje ze szwedzkimi lub duńskimi przedsiębiorcami? Połącz przyjemne z pożytecznym i przy okazji zorganizuj spotkanie z zagranicznymi partnerami. 

Warto również zdecydować się na dodatkowe atrakcje, takie jak zwiedzanie Skandynawii, pójście na mecz czy „wycieczka” po lokalnych barach. Taka impreza integracyjna z pewnością na długo pozostanie w pamięci Twoich pracowników. Niektóre promy dysponują salami konferencyjnymi, gdzie możesz także zorganizować szkolenie, konferencję czy spotkanie biznesowe.

Jak zorganizować wydarzenie na promie?

Najprostszym sposobem na zorganizowanie urodzin, wieczoru kawalerskiego czy wesela na promie jest przejrzenie ofert przewoźników promowych. Jeśli chodzi o promy kursujące z Polski do Skandynawii, możliwość organizacji takich wydarzeń zapewnia Unity Line – poszczególne opcje są dokładnie opisane w ofercie przewoźnika. Są to zazwyczaj wycieczki jednodniowe ze Świnoujścia do Ystad powiązane z kilkugodzinnym zwiedzaniem miasta. Warto zauważyć, że każdy przewoźnik ustala własne zasady organizowania takich rejsów – dotyczy to szczególnie minimalnej i maksymalnej liczby uczestników.

Ile kosztuje organizacja wydarzenia na promie? Zależy to od kilku czynników: liczby uczestników, menu, dodatkowych atrakcji (np. DJ, zwiedzanie miasta) czy rezerwacji kabin. Choć impreza na promie nie należy do najtańszych, jest z pewnością niezapomnianą przygodą. Organizacja takiego wydarzenia może być prezentem dla solenizanta, z którego przy okazji skorzystają również goście. Jeśli planujesz imprezę niespodziankę, upewnij się jednak, czy solenizant na pewno ucieszy się z takiego pomysłu – może się bowiem zdarzyć, że ma chorobę morską, nie przepada za podróżami lub woli górskie wędrówki.

Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2022-11-09
Wczytuję komentarze ...
cancel