Produkty dla dzieci i niemowląt - mleko modyfikowane i krem z filtrem

Mleko modyfikowane dla niemowląt

Choć mleko mamy uważane jest za najlepszy pokarm dla dziecka, nie każda mama może karmić maluszka piersią, nie każda też się na to decyduje. Wtedy z pomocą przychodzą nam łatwo dostępne mleka modyfikowane. Obecnie producenci coraz bardziej dbają o to, by ich produkt jak najlepiej przypominał mleko matki. Mleko modyfikowane to produkt powstały na bazie mleka krowiego, ale poddany specjalnej modyfikacji, by swoim składam przypominał kobiecy pokarm. Wartościowe i odpowiednio dobrane do wieku dziecka mleko modyfikowane zapewnia mu istotne dla jego rozwoju tłuszcze oraz inne składniki pokarmowe (m.in. witaminy). 

Karmienie butelką ma sporo zalet - przede wszystkim nie musi tego robić mama, maluszka nakarmi łatwo inny członek rodziny, który ma go pod opieką. Karmienie mlekiem modyfikowanym pozwala również na łatwiejsze monitorowanie ilości zjadanego przez dziecko pokarmu. Karmienie piersią nie daje możliwości sprawdzenia, ile mleka wypiło dziecko - dlatego wiele karmiących piersią mam, zwłaszcza na początku i przy pierwszym dziecku, często obawia się tego, czy dziecko się faktycznie najadło.

Mleko modyfikowane łatwo i szybko się przygotowuje, jest wygodne także w podróży - w publicznym miejscu nie musimy szukać ustronnego miejsca, a malucha nakarmimy bez konieczności ściągania warstw garderoby. 

Mleko modyfikowane dla nimowląt
Mleko modyfikowane dla niemowląt

Krem z filtrem dla dzieci

Skóra dziecka jest dużo cieńsza od skóry dorosłego człowieka i przez to bardziej narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych i poparzenia. Bardzo ważna jest jej ochrona przed słońcem! Do 6 roku życia dziecko nie powinno być latem wystawiane na bezpośrednie działanie słońca. Wybierając się latem na plażę, nad kąpielisko czy nawet wędrówkę górskim szlakiem warto spakować do plecaka odpowiedni krem z filtrem UV dla dzieci.

Jaki krem z filtrem dla dziecka?

Dla dzieci wybierajmy kremy z najwyższym faktorem ochrony, czyli SPF 50. Kosmetyki dla dzieci mają filtry, które pozostają na powierzchni skóry, nie alergizują i nie przenikają w jej głębsze warstwy. Skórę smarujemy kremem ok. 30 minut przed wyjściem na słońce. 

morze
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel