Krynica-Zdrój, znana jako "perła polskich uzdrowisk", to doskonała baza wypadowa na malownicze szlaki Beskidu Sądeckiego. Oto kilka popularnych tras, które oferują piękne widoki:
Najpopularniejsze szlaki wychodzące z Krynicy-Zdroju
Uzdrowisko otoczone jest zalesionymi wzgórzami i szczytami, oferując szeroką gamę szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Dzięki różnorodności dostępnych tras, Krynica-Zdrój jest miejscem, gdzie każdy turysta, niezależnie od poziomu zaawansowania, znajdzie coś dla siebie.
1. Góra Parkowa
Góra Parkowa, to wzniesienie położone w centrum uzdrowiskowego miasta Krynica-Zdrój. Na jej stokach utworzono leśny park miejski z wieloma atrakcjami. Oferuje piękne widoki na Krynicę i jej okolice. To popularne miejsce spacerów zarówno dla mieszkańców, jak i kuracjuszy. Na szczyt prowadzi kilka ścieżek prowadzących przez parkowy las, na szczycie widokowa łąka z ławeczkami". Na Górze Parkowej znajdują się również różne atrakcje turystyczne, takie jak zjeżdżalnie grawitacyjne, które są świetnym uzupełnieniem spokojnej wędrówki. U stóp wzniesienia na najmłodszych czeka nowy plac zabaw "Chatki Baby-Jagi" oraz "Ogród Żywiołów".
średnia
Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju - szlak przez wszystkie atrakcje
2. Zielony szlak do wieży Słotwiny na Drabiakówce
Trasa zielonym szlakiem z Krynicy-Zdroju na Przełęcz Krzyżową i dalej za niebieskimi i żółtymi znakami na Drabiakówkę to dobry pomysł, aby łatwo i przyjemnie dojść pieszo do wieży widokowej i ścieżki w koronach drzew Słotwiny. Będziemy iść prawie cały czas przez las, bez szczególnie stromych podejść, a i "okienka widokowe" po drodze też będą!
średnia
Zielony szlak do wieży Słotwiny na Drabiakówce
3. Żółty i niebieski szlak z Krynicy-Zdroju na Górę Krzyżową i wieżę Słotwiny
Niebieski i żółty szlak prowadzą wprost z głównego deptaku w Krynicy-Zdroju na widokową Górę Krzyżową, a następnie aż na Drabiakówkę, w tym do wieży widokowej i ścieżki w koronach drzew Słotwiny. Góra Krzyżowa to szczyt może nie wybitny, za to z całkiem ładnym widokiem na Krynicę-Zdrój, otaczające ją wzniesienia i zielone grzbiety Beskidu Niskiego:
łatwa
Żółty i niebieski szlak z Krynicy-Zdroju na Górę Krzyżową i wieżę Słotwiny
4. Jaworzyna Krynicka: czerwony szlak z Krynicy-Zdroju
Jednym z najpopularniejszych kierunków jest Jaworzyna Krynicka, która majestatycznie góruje nad okolicą. Wznosząca się na wysokość 1114 metrów n.p.m., stanowi idealny cel dla tych, którzy chcą połączyć górską wędrówkę z podziwianiem panoramy gór. Wędrówkę na Jaworzynę Krynicką faktycznie można rozpocząć już przy krynickim deptaku - jednak pamiętajcie: to dość długa i niełatwa trasa. Jej główne plusy to bliskość stacji PKP, kilka pięknych punktów widokowych oraz spokój i cisza po drodze.
średnia
Jaworzyna Krynicka: czerwony szlak z Krynicy-Zdroju
5. Najkrótszy szlak na Jaworzynę Krynicką prowadzi z Czarnego Potoku
Najkrótszy pieszy szlak na szczyt Jaworzyny Krynickiej startuje z Czarnego Potoku, możemy tu dojechać busem z Krynicy, lub samochodem (dużo parkingów znajdziecie przy dolnej stacji kolejki gondolowej). Trasa do przejścia nie jest długa, ale do pokonania mamy aż 500 m przewyższenia.
średnia
Zielony szlak na Jaworzynę Krynicką z Czarnego Potoku
Data dodania: 2024-08-31