Czapki zimowe dla niemowląt - zadbaj o komfort malucha w chłodne dni

Nadeszła zima i choć w tym roku nie jest ona wyjątkowo sroga, to bywają dni bardzo zimne i śnieżne. Oczywiście właśnie wtedy, gdy na zewnątrz mocno sypie, nasze pociechy mają ochotę wyjść i oglądać, co to się dzieje ciekawego na zewnątrz. Wiele niemowlaczków jeszcze nie wie, czym tak dokładnie jest zima, natomiast troszkę starsze bobasy zaczynają pojmować, że śnieg równa się świetna zabawa. Rodzice oczywiście muszą zadbać o to, aby podczas dobrej zabawy bądź zwykłego spacerku główka niemowlaka była odpowiednio zabezpieczona przed chłodem i mokrym śniegiem. Pomóc w tym mogą oczywiście odpowiednio dobrane czapki zimowe dla niemowląt.

Zimowa czapeczka dla niemowlaka – zatroszcz się o komfort swojego malucha

Wybierając się na zimowy spacer ze swoją pociechą, nie chcemy przecież, by zmarzła w główkę. Aby więc mieć pewność, ubieramy malucha w ciepły kombinezon, sweterek, szalik oraz oczywiście zimową czapeczkę dla niemowlaka. Trzeba mieć jednak na uwadze, aby dziecku było wygodnie. Nie sztuka jest ubrać tak grubo maluszka, aby ten nawet nie drgnął. Sztuką jest ubranie niemowlaka komfortowo, zapewniając mu swobodę ruchów i odpowiednią wentylację. W tym oczywiście pomogą czapki niemowlęce zimowe od producenta Zyzio&Zuzia. Takie czapeczki zazwyczaj wiązane są pod brodą, szczelnie zasłaniając uszka. Wykonane są oczywiście z włóczki bądź też przędzy akrylowej. Najlepsze są modele dwuwarstwowe, na zewnątrz z włóczki, zaś wewnątrz z bawełnianej podszewki. Nowością są czapki niemowlęce z odpinanymi pomponami, inaczej zwane 3 w 1. W tych modelach mamy do wyboru dwa różne pompony, można również czapkę nosić samodzielnie. Takie czapki zimowe pozwalają zmieniać kreację niemowlaka w stosunkowo łatwy sposób, w dodatku dokładnie przylegają do główki i są przede wszystkim komfortowe oraz bardzo ciepłe.

Czapki zimowe dla niemowląt i tych grzecznych i tych bardziej niesfornych

Często zdarza się, że maluchy niechętnie ubierają czapki, często je ściągają, co w zimowe dni nie jest pożądane. Czasami też bobasy tak wiercą się w wózkach, że czapki samoczynnie zsuwają się im z główek. W takim wypadku doskonałym wyborem są zimowe czapeczki dla niemowlaka wiązane pod brodą. Takie modele gwarantują, że czapeczka pozostanie na swoim miejscu, nawet kiedy nasze maleństwo usilnie będzie z nią walczyć. Dla tych pociech, którym czapka zupełnie nie przeszkadza, można wybierać spośród modeli, które szczelnie otulają główkę i posiadają odwijany mankiet, delikatnie utrzymujący czapeczkę na swoim miejscu.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel