Buty na zimowe wędrówki dla dziecka

Kiedy za oknem robi się coraz chłodniej, mokro i ślisko to...  to wcale nie jest wymówka, żeby zrezygnować z rodzinnego spaceru, wycieczki do lasu lub górskiej wędrówki! Ubieramy się na cebulkę (żeby się nie przegrzać), zabieramy termos z ciepłym napojem, rękawiczki na zmianę i do rozwiązania zostaje nam tylko jeden mały problem:

Jakie buty zimowe wybrać dla dzieci?

W tym momencie stajemy przed niełatwym wyborem: chcielibyśmy, żeby zimowe obuwie było przede wszystkim ciepłe i nieprzemakalne, dodatkowo miało antypoślizgową podeszwę, było dobrze dopasowane i zdrowe dla małej stopy. Sami zainteresowani powiedzą, że chcą, aby butki łatwo i szybko się zakładały, no i żeby "były ładne"! A dodatkowo, przecież...

Zimowe buty dla dzieci to obuwie do zadań specjalnych!

Radosna i zdrowa zima!
Radosna i zdrowa zima!

Kiedy my zacieramy z zimna dłonie i marzymy o powrocie do ciepłego domu, nasze pociechy eksplodują energią: cieszą się z pierwszego śniegu (nawet jeśli to już nie pierwszy, a dziesiąty opad białego puchu tej zimy...), lepią śnieżne rzeźby, urządzają bitwy na śnieżki, odbijają "orzełki" i "aniołki". Kiedy braknie śniegu, pomysłów na aktywną zabawę też nie brakuje, a nasze przestrogi, że błoto, że mokro i ślisko nie przebijają się przez ciepłe czapki i kaptury...

A buty? Buty muszą uczestniczyć w tych wszystkich zabawach! Nie tylko przetrwać w jednym kawałku, ale przede wszystkim zaopiekować się ruchliwymi nóżkami, aby wróciły do domu suche i ciepłe

Dla każdego coś innego...

Kozaki, trzewiki, trapery, czy śniegowce? Niestety nie damy Wam jednej uniwersalnej odpowiedzi co wybrać. Po pierwsze zastanówcie się jak Wasze rodzina spędza zimowe miesiące, przyjrzyjcie się swojemu dziecku i jego potrzebom.

  • Jeśli poruszacie się głównie samochodem, lub po czystych chodnikach możecie wybrać coś z uroczych i modnych dziewczęcych wzorów (nie zapomnijcie zapytać o zdanie swojej małej damy!)
fot. ccc.eu/pl/dzieciece-buty-zimowe
fot. ccc.eu/pl/dzieciece-buty-zimowe
  • Wasz przedszkolak chce być samodzielny, a małe paluszki jeszcze nie do końca opanowały trudną sztukę sznurowania? Wybierzcie buty na rzepy lub z zamkiem, ponieważ źle zasznurowane zimowe buty będą nieszczelne, wpuszczą do małej nóżki wilgoć i chłód.
fot. ccc.eu/pl/dzieciece-buty-zimowe
fot. ccc.eu/pl/dzieciece-buty-zimowe
  • Macie szczęście być rodzicem małego wulkanu energii? Z parkowych ścieżek często skręcacie w trawę, a z przetartych ścieżek wskakujecie w leśną ściółkę? Wybierzcie śniegowce-gumowce, którym nie straszne żadne kałuże, błoto i pośniegowa breja. Duży plus tego typu butów to także łatwość w utrzymaniu czystości - wystarczy przetarcie wilgotną szmatką.
fot. ccc.eu/pl/dzieciece-buty-zimowe
fot. ccc.eu/pl/dzieciece-buty-zimowe
  • Na koniec propozycja dla małych wędrowców. Tu jak zwykle bardzo ważne będzie dobre usztywnienie kostki, czyli tylko porządne sznurowanie! Dodatkowo: odpowiednia, antypoślizgowa podeszwa, która poradzi sobie nie tylko na oblodzonych ścieżkach, ale także śliskich, mokrych korzeniach i kamieniach:
fot. ccc.eu/pl/dzieciece-buty-zimowe
fot. ccc.eu/pl/dzieciece-buty-zimowe

Zimowe buty nie tylko na jeden sezon?

Nie ma co się łudzić, że dziecięca nóżka przestanie rosnąć i zimowe buty posłużą więcej niż jeden sezon... Czy w takiej sytuacji warto dla zimowego obuwia dla dzieci ustawić poprzeczkę ciut niżej? Raczej nie, ponieważ jak to zwykle bywa "to co tanie okazuje się bardzo drogie"...

Buty kiepskiej jakości intensywnie eksploatowane przez nasze pociechy, mogą nie przetrzymać nawet jednego sezonu. A jeśli będą przemakać, nie będą wystarczająco ciepłe, lub zbyt śliskie konsekwencje naszej oszczędności mogą nas drogo kosztować. Nie zapominajmy, że sezon jesienno-zimowy niesie nam więcej okazji do złapania różnych infekcji, a źle dobrane zimowe obuwie nie pomoże nam się przed nimi bronić.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na modne kozaczki, eleganckie trzewiczki, czy "terenowe" śniegowce czy trapery, pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania: jakość szwów i klejenia,  materiał (najlepiej jak najbardziej naturalny "oddychający" i trwały), odpowiednio wyprofilowaną wkładkę oraz wygodną, wystarczająco grubą i elastyczną podeszwę. 

Odpowiednio dobrane zimowe obuwie dla dzieci to gwarancja radosnej i zdrowej zimy! 

Radosna i zdrowa zima!
Radosna i zdrowa zima!
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel