Bezpłatne e-booki i audiobooki dla dzieci

Bezpłatne książki, e-booki i audiobooki dla dzieci opracowane dla Was przez Fundację "Trasa dla Bobasa" - możecie pobrać je lub odsłuchać zupełnie za darmo!


Mały Tadek rusza śladami Tadeusza

Dawno, dawno Temu urodził się mały Tadek Kościuszko... W co się bawił w dzieciństwie? Jakie lubił słodycze? Czego uczył się w szkole? O co i z kim walczył? Czy przegrana może oznaczać zwycięstwo? Dlaczego nadal możemy się od niego wiele nauczyć? Wyruszcie razem z nami śladami Tadeusza Kościuszki!
"MałyTadek rusza śladami Tadeusza" - bezpłatny e-book i audiobook dla dzieci


Kiedy Polska była mała...

Jak to było KIEDY POLSKA BYŁA MAŁA? Jakie pamiątki zostały nam z czasów narodzin naszego kraju? Jak wyglądały zabawki naszych przodków? ... i czy na pewno przez tysiąc lat wszystko się zmieniło? Wybierzcie się z nami w podróż w czasie! Razem z naszą bohaterką poznacie najważniejsze miejsca i zabytki pamiętające początki państwa polskiego!

"KiedyPolska była mała..." - bezpłatny e-book i audiobook dla dzieci


Staszkowa wyprawa śladami Stanisława

Czy mały Staszek Wyspiański znał krakowskie obwarzanki i jak wyglądał Kraków w czasach zaborów? Kim został mały chłopiec, który bazgrał po zeszytach wuja i zjeżdżał po poręczy schodów? Razem z Ulką i jej bratem Staszkiem poznajcie małego Stasia i dzieła dorosłego Stanisława. Dołączcie do ich niezwykłego spaceru po ulicach i zakamarkach dawnego Krakowa.

"Staszkowa wyprawa śladami Stanisława" - bezpłatny e-book dla dzieci


Muzealne Eksponaty nie tylko dla Mamy i Taty

O czym skrzypią szuflady inkrustowanego sekretarzyka? Poznajcie z nami sekrety muzealnych eksponatów! Książeczki z muzealnymi zadaniami i zagadkami możesz bezpłatnie pobrać i wydrukować na domowej drukarce!

"Muzealne Eksponaty nie tylko dla Mamy i Taty" - przewodniki do wydruku domowego


Nowa Huta - odkryj ją na nowo!

Chodźcie, oprowadzimy Was po Hucie! Przebiegniemy razem polną drogą dawnych wsi, na których powstały nowohuckie osiedla. Pomożemy zmęczonym junakom przenieść cegły na budowę pierwszych nowohuckich bloków. Pobawimy się w ganianego na tutejszych podwórkach - czujecie zapach świeżo wywieszonego prania? Przemkniemy korytarzami kombinatu, zejdziemy do podziemnych schronów, kajakiem przepłyniemy tutejszą rzekę Dłubnię - ach, oby tylko woda nie zmoczyła nam sandałów! Wypożyczymy książki w tutejszych bibliotekach, zobaczymy Nową Hutę oczami jej najmłodszych mieszkańców. Jak teraz wyglądają ich szkoły, podwórka? Co najchętniej lubią tu robić? W co się bawią? Podajcie nam rękę i dołączcie do naszego niezwykłego spaceru po tej niezwykłej dzielnicy.

"Nowa Huta - odkryj ją na nowo!" - bezpłatny e-book. 


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel