6 niezbędnych akcesoriów podczas dalekiej podróży z rocznym dzieckiem

Podróżowanie z rocznym dzieckiem to prawdziwa sztuka – wymaga zarówno cierpliwości, jak i precyzyjnego planowania. Jeśli zdarzyło Ci się kiedykolwiek przebyć dłuższą trasę z maluchem, wiesz, że kluczową rolę odgrywają tutaj odpowiednio dobrane akcesoria. To one przyczyniają się do komfortu zarówno maleństwa, jak i Twojego. W tym artykule przedstawimy 6 niezbędnych akcesoriów, które powinny znaleźć się w Twoim bagażu, gdy planujesz daleką podróż z rocznym brzdącem.

Fotelik

Niezastąpionym elementem każdej podróży z rocznym dzieckiem jest oczywiście odpowiedni fotelik samochodowy. Krzesełko musi spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa i być dostosowane do wagi oraz wzrostu dziecka, aby zapewnić maksymalną ochronę na wypadek jakichkolwiek zdarzeń drogowych. Ważne jest, aby podróż samochodem była nie tylko bezpieczna, ale też wygodna dla naszego maluszka. Z myślą o poczuciu bezpieczeństwa warto też wykupić ubezpieczenie podróżne, którego najlepsze oferty znajdziesz pod adresem https://www.polisaturystyczna.pl/.

Wózek

Drugim ważnym i równie oczywistym elementem wyposażenia na wycieczkę z rocznym dzieckiem jest wózek. Zdecyduj się na lekki, łatwo składany i zajmujący niewiele miejsca model. To szczególnie ważne, gdy podróżujesz samochodem, pociągiem czy samolotem, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Wózek jest także dobrym rozwiązaniem na spacery po miastach z brukowanymi ulicami czy licznymi schodami.

Nosidło

Kolejnym nieodzownym elementem jest nosidełko. Dzieci w wieku rocznym są już na tyle duże, że mogą spędzać w nosidełku dłuższy czas. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza podczas długich spacerów, wizyt w muzeach czy w trakcie zwiedzania zabytków, w których z wózkiem możesz mieć problemy. 

Akcesoria do karmienia i pielęgnacji

Podróżowanie z dzieckiem, szczególnie w dalekie miejsca, wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą wszystkich niezbędnych akcesoriów do karmienia i pielęgnacji malucha. Na liście niezbędników powinny znaleźć się m.in.:

  • smoczek,
  • butelka,
  • mleko modyfikowane,
  • jedzenie dla dziecka,
  • pieluszki,
  • chusteczki nawilżane,
  • krem przeciw odparzeniom,
  • ubranka na zmianę,
  • mata do przewijania,
  • pluszowa maskotka.

Zadbaj o to, aby wszystkie akcesoria były łatwo dostępne, a jednocześnie zapakowane w taki sposób, aby nie zabierały dużo przestrzeni.

Zabawki

Oprócz podstawowych rzeczy przydatne mogą być też zabawki, które pomogą Ci w zajęciu dziecka podczas długiej podróży. Zwróć jednak uwagę, aby były to zabawki bezpieczne, lekkie i niezajmujące dużo miejsca. 

Podręczna apteczka

Choć w pełni wyposażona apteczka pierwszej pomocy może być dostępna w hotelach czy centrach turystycznych, nic nie zastąpi własnego, dobrze skompletowanego zestawu. W apteczce nie może zabraknąć podstawowych leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych dostosowanych do wieku malucha, a także plastrów z ciekawymi wzorami, które magicznie „leczą” wszelkie drobne siniaki i zadrapania. Zabierz ze sobą krem na ukąszenia i oparzenia słoneczne oraz środki na biegunkę i wymioty. Rozważ też wzięcie termometru i niewielkiej paczkę sterylnych gazików.

Nie przesadzaj z bagażami

Podróż z rocznym dzieckiem to prawdziwa przygoda zarówno dla maluszka, jak i dla Ciebie jako rodzica. Odpowiednio się do niej przygotuj, ale zabierz ze sobą tylko te rzeczy, które są Ci naprawdę niezbędne. Pamiętaj, że komfort i bezpieczeństwo Twoje i dziecka są najważniejsze, ale równie istotne samopoczucie podczas podróży, a szkodzić mu może np. przeładowany plecak czy torba napakowanymi bagażami, z którymi sobie nie radzisz. Dobrze zorganizowany i przemyślany wyjazd to podstawa udanej podróży z rocznym dzieckiem!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel