Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN

Park Pałacowy 11
17-230 Białowieża
call 85 681-22-75    link bpn.com.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety

Muzeum mieści się w sporym, nowoczesnym budynku w Parku Pałacowym. Zwiedzanie odbywa się w grupie, co pół godziny. Czas zwiedzania: ok. 50 min.

Ekspozycja Muzeum BPN to m.in.:

... zarówno wielkie ssaki
... zarówno wielkie ssaki
jak i małe gryzonie
jak i małe gryzonie
bezkregowce w powiększeniu
bezkregowce w powiększeniu
czy przekrój podziemnego świata, a także wiele-wiele innych diaporam
czy przekrój podziemnego świata, a także wiele-wiele innych diaporam

Informacje praktyczne dla rodzin zwiedzających Muzeum BPN z dziećmi

Każdy otrzymuje swój audio przewodnik, który uruchamia w odpowiednim miejscu i czasie przemieszczając się razem z grupą pomiędzy kolejnymi stanowiskami-diaporamami. Oświetlenie diaporam włącza się w określonym momencie i na ściśle określony czas: dokładnie tyle ile trwa nagranie. Jeśli z jakiegoś powodu się zagapimy, będziemy się chcieli przyjrzeć jakiemuś elementowi ciut dłużej, albo np. zbyt późno włączymy nagranie po prostu nie zdążymy go wysłuchać go do końca: oświetlenie zgaśnie.

Narzucony sposób zwiedzania ekspozycji powoduje, że jest ona mało przyjazna najmłodszym, którzy nie mają możliwości zadać pytań, porozmawiać z rodzicem, przyglądnąć się ciekawemu fragmentowi itp. Nie mówiąc już o tym, jeśli w czasie zwiedzania dziecko będzie chciało skorzystać z toalety nasze zwiedzanie będzie skończone. Być może bardziej komfortowo zwiedza się wystawę z przewodnikiem (za dodatkową opłatą) – w dniu, kiedy odwiedziliśmy muzeum nie było jednak takiej możliwości.

My w tej mało komfortowej sytuacji włączyliśmy audio przewodnik na „głośnomówiący”, tak, aby nie przeszkadzał pozostałym członkom grupy. Słuchając razem, jednocześnie szeptem wymienialiśmy nasze spostrzeżenia. Część informacji na pewno nam umknęła…

W ramach biletu można też wejść/wjechać na wieżę widokową. W muzeum znajduje się sklepik z pamiątkami, można tu kupić bilety wstępu do parku narodowego. Możliwość skorzystania z toalety. W tym samym budynku znajdują się pokoje gościnne i restauracja.

Muzeum jest otoczone rozległym Parkiem Pałacowym. Przy alejkach rosną zaprojektowane grupy drzew, które są opisane na specjalnych tabliczkach. Z dawnej, carskie zabudowy zachowała się tylko brama oraz Dworek Gubernatora Grodzieńskiego (w remoncie - lato 2019). W południowej części stawy i plac zabaw. Na teren parku można wejść z psem.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Puszcza Białowieska


Wczytuję komentarze ...
cancel