Dolina Wkry - ścieżka edukacyjna w Pomiechówku

Modlińska 1
05-180 Pomiechówek

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Drogi płaskie, bez nachyleń terenu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Możliwy dojazd pociągiem
check_circle  Parking
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Plac zabaw
Pomiechówek jest to gmina położona około 40 km na północ od Warszawy. Leży ona nad malowniczą rzeką Wkrą, gdzie oprócz spacerów można aktywnie spędzić czas wybierając się na spływ kajakowy.

W ostatnim czasie, odbyło się tu otwarcie nowego parku Doliny Wkry znajdującego się w samym środku lasu.Jest to świetny sposób na spędzenie aktywnego czasu z dzieckiem, przy okazji którego, książka może odegrać tu rolę przewodnika. Edukacyjna, leśna ścieżka jest bowiem zainspirowana książką „ Rok w lesie”, której ilustratorką jest niesamowicie utalentowana Emilia Dziubak. Jej prace można oglądać w formie bilbordów, znajdujących się w kilku drewnianych domkach rozmieszczonych na trasie.

Oprócz ilustracji z książki, znajdują się w nich także,różnego rodzaju ryciny, duże modele grzybów, gry zręcznościowe i łamigłówki sprawdzające naszą wiedzę o świecie leśnej flory i fauny. Cały park zbudowany jest z naturalnych, drewnianych materiałów. Ławki w kształcie łódek, plac zabaw z karuzelą, różnego rodzaju tory przeszkód i oczywiście spacer w koronach drzew stanowią dodatkową atrakcję dla młodszych i starszych.Na trasie niesamowite wrażenie robią ogromne modele owadów, czy ptaków, a także piękne wiklinowe zwierzęta.

Jest co cudowna, nowoczesna i przede wszystkim świetnie zaprojektowana przestrzeń, która zachwyci nie tylko najmłodszych. Każdy, niezależnie od wieku, miło spędzi tu czas, a na pewno dowie się wielu ciekawych informacji o leśnym życiu zwierząt.INFORMACJE PRAKTYCZNE: W pobliżu znajduje się stacja kolejowa, z Warszawy dojeżdża Kolej Mazowiecka - trasa Warszawa- Nasielsk. Parking znajduje się zaraz obok wejścia do Parku, w czasie mojego pobytu był bezpłatny. W nawigację należy wpisać ul. Nasielska 3. Nie jest on duży i w dzień otwarcia był problem ze znalezieniem miejsca, ale kawałek dalej jest także miejsce do zaparkowania. Jest jeszcze jeden parking obok restauracji Zajazd Magnolia parking płatny 10 zł/1h dla osób nie będących gośćmi Zajazdu.

Ścieżki są przejezdne dla wózków i rowerów, miejscami bardziej piaszczyste, ale nie było problemu, aby przejechać wózkiem.

Sama ścieżka nie jest długa. Myślę, że około 1 km. W zależności od tego ile czasu spędzi się na czytaniu, rozwiązywaniu zadań, zabawie na placu zabaw itp. czas będzie różny. Dodatkowo można dalej sobie przejść brzegiem rzeki i to na pewno wydłuży czas pobytu.

GASTRONOMIA: zaraz obok znajduje się Zajazd Magnolia, bar z pizza, kebabem i frytkami, widziałam też jakieś zapiekanki. Dalej przy ulicy Szkolnej są pawilony ze sklepami, cukiernia i piekarnia. Niestety nie zauważyłam toalet.
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Mazowieckie


Wczytuję komentarze ...
cancel