Na tropie PANA TWARDOWSKIEGO

Zastanawialiście się kiedyś jakim cudem PAN TWARDOWSKI zdołał przechytrzyć samego diabła?

A może sami spróbujcie własnych sił: teraz to Wy, dzięki Waszej spostrzegawczości i uzyskanym wskazówkom, wyśledzicie przebranego legendarnego bohatera!

Gra PAN TWARDOWSKI łączy w sobie ćwiczenie spostrzegawczości, koncentracji, logicznego myślenia i pamięci. Najpierw musimy zauważyć zmianę w układance, dokonaną w tajemnicy przez innego gracza.

Zagracie z nami?

Tak wyglądają elementy gry gotowe do rozgrywki:
Najpierw załóżcie okulary:
Teraz w tajemnicy odwracamy jeden kawałek układanki…
Zgadniecie, który kafelek został odwrócony?
Jeżeli zgadliście macie szansę podglądnąć jedną ze wskazówek odnośnie wyglądu przebranego Pana Twardowskiego. Musicie ją zapamiętać i odłożyć na miejsce. Wskazówki dobrane są w ten sposób, że (po wcześniejszym, losowym odłożeniu jednego z 6 elementów) będą pasować tylko do jednego z 6 wizerunków. Zwycięzcą zostaje ten kto pierwszy rozpozna ukrywającego się bohatera.
Jak widzicie zasady są niby łatwe, ale jednocześnie ciekawe: za każdym razem Pan Twardowski będzie się ukrywać w innej postaci! Gra wymaga nie tyle konkretnych umiejętności, co przede wszystkim uwagi i koncentracji. Dzięki temu wcale nie jest oczywiste, że starsi będą mieli przewagę nad młodszymi.

Jeżeli nie macie ochotę rywalizować, można też stworzyć jedną drużynę. Wtedy po odkryciu kartonika z podpowiedzią pokazujemy go wszystkim uczestnikom, zapamiętujemy i jako „drużyna diabłów” razem zgadujemy pod jaką postacią ukrywa się Pan Twardowski.

Doceniam grę również za jej staranną, baśniową grafikę. W nastrój gry doskonale wprowadzi w nas też lektura skróconej wersji legendy o Panu Twardowskim, którą znajdziemy w książeczce z zasadami rozgrywki.


PAN TWARDOWSKI
Gra dla dzieci powyżej 6 lat (z łatwiejszymi wariantami poradzą sobie i nieco młodsi)
Wydawnictwo GRANNA

PS. Drewniany kogutek towarzyszący nam w rozgrywkach to nasz domownik, niestety nie znajdziecie go w pudełku z grą...

BARDZO POLUBILIŚMY SERIĘ GIER „LEGENDY POLSKIE” od Granny! To znakomita okazja, aby przypomnieć sobie klasyczne opowieści, wcielić się w role dzielnych bohaterów i poćwiczyć różne umiejętności: m.in. spostrzegawczość, pamięć, planowanie i myślenie strategiczne. Każde pudełko kryje w sobie nowy, ciekawy pomysł na rodzinną zabawę. Poza PANEM TWARDOWSKIM polecamy również: Bazyliszka, Króla Popiela, Smoka Wawelskiego… i czekamy na następne tytuły z serii!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel