Warszawa. Spacery z Ciumkami.

Warszawa. Spacery z Ciumkami
Autor: Paweł Beręsewicz
Wydawnictwo Skrzat

UWAGA! KSIĄŻKA DO WYGRANIA - szczegóły na końcu artykułuNiezwykły przewodnik, dzięki któremu w jedenastu spacerach zwiedzimy stolicę, poznamy niezwykłe opowieści o najbardziej znanych atrakcjach turystycznych, a także ciekawe, chociaż mniej popularne miejsca. Uzupełnieniem dla opisów spacerów jest praktyczny słowniczek trudniejszych terminów użytych w tekście (np. architektonicznych, historycznych) oraz zebranie zajęć edukacyjnych proponowanych przez warszawskie muzea. Jako dodatek do książki dostaniemy zeszycik z krzyżówkami sprawdzającymi wiedzę nabytą na każdym spacerze.Książeczka ma dwudzielną kompozycję: zasadniczą część stanowi fabularna opowieść o rodzinie Ciumków: Grześku, Kaśce i ich rodzicach, wraz z którymi wędrujemy po opisanych trasach. W tekst wplecione są także popularne i mniej znane legendy – np. o księciu zaklętym w niedźwiedzia przed kościołem Jezuitów. Dzieci jak to dzieci zadają mnóstwo pytań i w odpowiedzi dowiadują się wiele ciekawego o dawnych zwyczajach, postaciach i wydarzeniach historycznych związanych z konkretnymi miejscami, czy pomnikami. Fachowym uzupełnieniem pełnych humoru opowieści są informacje na kolorowych marginesach – pełne dat, historii, ale również ciekawych faktów, przeznaczone dla bardziej dociekliwych, starszych czytelników.

Wielkim plusem książki jest jej objętość – na prawie 300 str. znajdziemy wyczerpujące informacje nt. atrakcji i zabytków stolicy, historii, sztuki, architektury, legendach, opowieściach i ciekawostkach. Ilustracją dla tekstu są setki zdjęć i mapki proponowanych tras spacerów.

Niestety te wszystkie informacje w grubych okładkach ważą razem tyle, że niezbyt wygodnie zabierać książkę na spacer. Polecamy poczytać o przygodach Ciumków w domu, ewentualnie skserować sobie mapkę z trasą i zrobić sobie na niej mini-ściągę z podstawowych informacji.

Opis wydawcy

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Skrzat za udostępnienie książki do recenzji

KONKURS!!! Co zrobić, aby otrzymać książkę? Zerknijcie O TU


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel