Zaczarowane krakowskie gołębie

K O L O R U J
DRUKUJ
ZAPISZ PDF
ZAPISZ OBRAZEK

Legenda o rycerzach zaklętych w gołębie

Czy wiecie, że krakowskie gołębie to podobno zaklęci rycerze? Według prastarej legendy pewien książę chciał mianować się królem. Na ten cel potrzebne mu były pieniądze. Chcąc je zdobyć poprosił o pomoc czarownicę, która przemieniła drużynę jego rycerzy w gołębie. Zaczęły one wydziobywać kamyki z wież Kościoła Mariackiego. Wydziobane kamyki od razu zamieniały się w złoto. Z zebranym złotem książę wyprawił się do Rzymu chcąc zdobyć uznanie papieża, jednak po drodze roztrwonił majątek i do Krakowa już więcej nie wrócił. Gołębie do tej pory czekają aż ktoś zdejmie z nich czar.

Legenda o krakowskich gołębiach - karta pracy, kolorowanka do wydruku
Legenda o krakowskich gołębiach - karta pracy, kolorowanka do wydruku

Aplikacja "Z obwarzankiem po Krakowie"

Koniecznie zobaczcie też naszą interaktywną aplikację - przewodnik dla dzieci po Krakowie. W ciekawy sposób poznacie krakowskie legendy, historię i zabytki tego niezwykłego królewskiego miasta. Z aplikacji chętnie korzystają też nauczyciele oraz kluby edukacji domowej wyświetlając ją w formie prezentacji - wraz z przewodnikiem i kolorowankami do wydruku stanowią komplet materiałów edukacyjnych o Krakowie, które otrzymały  nagrodę Instytutu Dziedzictwa Narodowego. 

Z obwarzankiem po Krakowie - aplikacja o Krakowie dla dzieci

Aplikacja SzpiedzyWiedzy.pl - Z obwarzankiem po Krakowie
Aplikacja SzpiedzyWiedzy.pl - Z obwarzankiem po Krakowie

Zobacz także:

Kolorowanki krakowskie legendy

Kolorowanki krakowskie legendy

Pokoloruj i poznaj z nami Kraków! Dzięki naszym kolorowankom, łatwym do domowego wydruku, poznacie najważniejsze krakows ...

Autor:
Data dodania:
cancel