face Polowanie na Bachusiki
Miejscowość: Zielona Góra
Kraj:   
Region:  Zielona Góra Lubuskie

check_circle  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
check_circle  Droga asfaltowa
check_circle  Trasa na wózek spacerowy (małe kółka)
check_circle  Trasa dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Plac zabaw na trasie
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Możliwy dojazd pociągiem
check_circle  Trasa dostosowana jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Toaleta na trasie
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych na trasie
Bachusiki to według legendy synowie Bachusa, rzymskiego boga wina. Miasto Zielona Góra słynie bowiem z długiej tradycji winiarskiej. Psotliwa dzieciarnia Bachusa rozbiegła się po całym mieście i rozrabia. Czy potrafisz odnaleźć wszystkich urwisów?

Samochodem najlepiej zatrzymać się: na parkingu przy Filharmonii przy ul. Bohaterów Westerplatte. Z przystanku PKP i PKS na deptak jest ok. 15 min drogi piechotą. Przystanek MZK Bohaterów Westerplatte przy Empiku.

Sama trasa zajmie ok. 1 godz. Może się jednak wydłużyć w zależności od tego ile czasu spędzimy przy znajdujących się na niej atrakcjach.

Z parkingu najlepiej jest przejść na rynek Zielonej Góry i tam w informacji turystycznej zaopatrzyć się w Bachusikową mapkę (30 figur-darmowa; uzupełniona 34 figury-6zł). Bachusikowe figury bez problemu znajdziemy i bez niej, ale z mapą nie przeoczymy żadnego psotnika. Mój synek każdego zawsze chce dotknąć strasznie się cieszy, gdy potrafi rozpoznać co Bachusik wyprawia. Najbardziej lubi pisać na komputerze razem z Infrormatikusem.

Trasa prowadzi deptakiem, który co do zasady jest wyłączony z ruchu samochodowego, okazjonalnie można jednak tam spotkać samochody ochrony lub dostawcze, jest również wielu dorosłych rowerzystów. Trasa nadaje się dla małego cyklisty, ale trzeba uważać. Jeżeli będziecie chcieli przejść całą trasę to polecam zabranie wózka, pokonanie jej piechotą dla mojego 2latka nie było możliwe.

Na trasie znajduje się wiele punktów gastronomicznych, my zazwyczaj zachodzimy do Twojej Czekoladki (twarde i płynne czekolady własnej roboty) lub do Krainy Słodkości (w sob. o 12:00 pokaz robienia lizaków i cukierków).

Na deptaku znajduje się również Muzeum Ziemi Lubuskiej (Muzeum Wina i Muzeum Tortur Dawnych - to ostatnie tylko dla starszych widzów, dla dzieci nieco zbyt sugestywne). Muzeum jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wózek dziecięcy można zostawić w korytarzu. Na deptaku znajduje się również plac zabaw o bardzo ciekawym futurystycznym kształcie, można tam przysiąść na ławeczce w czasie, gdy nasze pociechy będą szaleć. Spacer zazwyczaj kończymy na Placu Bohaterów Westerplatte przy fontannie, bo tam zaczyna się ruch uliczny, dla wytrwałych jest jednak jeszcze kilka Bachusików ukrytych w pobliskich uliczkach.

Inny wariant trasy - dłuższy: Zaczynamy od Placu Bohaterów Westerplatte, idziemy deptakiem w stronę Rynku, dalej do Palmiarni, na drugą stronę ulicy do Focus Mall na frytki w McDonad's i przez parking na tyłach Focusa do Sali zabaw Bubuland w ramach wisienki na torcie.

Opis wszystkich Bachusików oraz mapę z ich rozmieszczeniem można znaleźć na stronie www.bachusiki.zgora.plPlac zabaw na deptaku Zielona Góra


Fontanna i Palmix przed wejściem do Palmiarni
Autor: Agnieszka Rychła
Data dodania:2015-03-12


comments powered by Disqus
cancel