Wodospad Szklarki

Miejscowość: Szklarska Poręba

check_circle  Drogi płaskie, bez nachyleń
check_circle  Drogi na wózek spacerowy (małe kółka)
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Ścieżki dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
Parking przed wejściem do parku, jednak w sezonie ciężko w nim o miejsce.

Do wodospadu od parkingu prowadzi szeroka dróżka kończąca się platformą widokową. Wodospad dostępny jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach i dla rodzin z małymi dziećmi (wózek parasolka też przejedzie).

Wodospad Szklarki (niem. Kochelfall) – drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka wodospad w polskich Karkonoszach. Wodospad Szklarki usytuowany jest na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości. Jego wody spadają szeroką kaskadą, charakterystycznie zwężającą się ku dołowi i skręcająca spiralnie gdzie tworzy kocioł eworsyjny. Wodospad oraz jego otoczenie stanowią enklawę Karkonoskiego Parku Narodowego - wejście na teren Parku Narodowego jest płatne. 

Przy wodospadzie usytuowane jest schronisko „Kochanówka”, jedyny tego typu obiekt na terenie Piechowic, niedaleko granicy ze Szklarską Porębą.

Jest najczęściej odwiedzanym wodospadem w Karkonoszach z uwagi na położenie przy drodze E65 (krajowa 3) obok Szklarskiej Poręby. Sam wodospad leży nieco powyżej ujścia Szklarki do Kamiennej w malowniczym wąwozie wśród pięknego lasu mieszanego.Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Sudety


Wczytuję komentarze ...
cancel