Żywe Muzeum Piernika

Rabiańska 9
87-100 Toruń
call (56) 663 66 17    link www.muzeumpiernika.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci
Niezwykłe muzeum dla dzieci, ale nie tylko – to miejsce w którym najmłodsi, średni i całkiem dorośli mogą sami upiec tradycyjne toruńskie pierniki. Uczestnicy warsztatów sami przygotowują ciasto, przesiewają mąkę, rozdrabniają w moździerzu przyprawy, wyrabiają ciasto, odciskają je w oryginalnych drewnianych formach.

Muzeum otwarte codziennie od 9-18, warsztaty odbywają się o pełnych godzinach – lepiej wcześniej zadzwonić i zarezerwować sobie miejsce w grupie. Wejście możliwe dopiero na kilka minut przed warsztatami (jak wyjdzie poprzednia grupa) – wcześniej trzeba zaczekać na klatce schodowej. Minimalna ilość osób w grupie to 5 (indywidualni goście dołączają do innych i razem tworzą grupę). O 16 warsztaty odbywają się zawsze bez względu na ilość gości.

Całe warsztaty, wraz z pieczeniem pierników trwają ok. 30-45 min, chwilę oczekiwania na wypiek zrobionych przez siebie pierników można wykorzystać na zakup pamiątek w sklepiku lub degustację sprzedawanych tam pierników. Po godzinie należy opuścić muzeum, ponieważ wchodzi kolejna grupa „cukierników”.

Na pamiątkę dzieci dostają wypisywane gęsim piórem dyplomy – zwykłe (bezpłatne) lub ozdobne (płatne).

W muzeum znajduje się sklepik z pamiątkami i piernikami, ubikacja. Wejście po schodach na 1 piętro (specjalna winda dla wózków inwalidzkich), wózek dziecięcy trzeba wnieść.

Wypieczone w trakcie warsztatów pierniki to pamiątki – oficjalnie nie są przeznaczone do spożycia (naszym bobasom nie dało się tego wytłumaczyć… pierniki-pamiątki znikły w brzuchach na następny dzień i bynajmniej nie poczyniły im żadnych szkód).

Możliwość organizacji urodzin dla dzieci od 4 lat.Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Toruń


Wczytuję komentarze ...
cancel