Żubrowisko - Wiesentgehege Insel Usedom

ul. Wiesenstrasse 9
17419 Dargen/Präntow

check_circle  Drogi płaskie, bez nachyleń terenu
check_circle  Drogi na wózek z dużymi kołami
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Plac zabaw
Parkingi: Darmowy parking 200 m od Żubrowiska. Prätenow to mała miejscowość na południu wyspy. Wioska nie posiada połączenia kolejowego ani autobusowego; najbliższy przystanek autobusowy jest w Dargen [1,6 kilometra].

Zagroda żubrów o powierzchni 5,5 hektara, która leży 600 metrów od "centrum" Prätenow. W 2004 roku sprowadzono tu z Wolińskiego Parku Narodowego cztery żubry o imionach Pociotek, Powizyta, Pokemonka i Pojawinka. Wszystkie nazwy zaczynają się na "po" - takie imiona są nadawane żubrom spod Międzyzdrojów. Natomiast wszystkie urodzone w Prätenow mają imiona na litery "us" [od nazwy wyspy Usedom].

Pierwsze młode urodziło się w maju 2005 i nosi imię Usedomka. Pasące się lub wypoczywające żubry można oglądać ze specjalnej platformy. Wybieg przewidziany jest dla maksymalnie ośmiu zwierząt.

Na terenie zagrody jest też specjalna drewniana altanka, gdzie umieszczono zdjęcia różnych gatunków ptaków. Poniżej znajduje się przycisk - po jego naciśnięciu słychać śpiew danego ptaka.

Obok położony jest niewielki placyk zabaw dla dzieci z małym parkiem linowym i domkiem na drzewie. Wszystkie informacje i tablice poglądowe są w języku niemieckim i polskim. Większość stanowisk interaktywnych również jest dwujęzyczna, choć nie wszystkie.

Godziny otwarcia: listopad– Wielkanoc: codziennie, 10.30 – 15.30; Wielkanoc - październik: codziennie, 10.00-17.00; Karmienie godz. 10.00 i 14.30
Nieczynne w poniedziałki (za wyjątkiem świąt).
Wstęp:
•Dorośli: 2,20 €
•Dzieci (7-16 lat): 1,10 €


Po drodze do Żubrowiska przejeżdżamy przez Dargen, gdzie znajduje się Muzeum Motoryzacji.

Toaleta - drewniana budka, do której prowadzi wąska ścieżka.

Trasa jest możliwa do pokonania dla osoby niepełnosprawnej.Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Niemcy


Wczytuję komentarze ...
cancel