Zoo w Cottbus (Niemcy)

Kiekebuscher Str. 5
03042 Cottbus

check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Plac zabaw
Parking tuż przy zoo, duży, płatny 3 euro przy wjeździe niezależnie od czasu parkowania.

Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym sprawia zarówno „małym jak i dużym” wyjątkową przyjemność. W pięknym krajobrazie parkowym czeka ponad 1200 zwierząt (170 gatunków). Tutaj znalazły swój dom nie tylko słonie, ale również leopardy, rysie, ostronosy, różne gatunki małp, zebry, antylopy, tapiry, strusie oraz całe mnóstwo ptaków brodzących i wodnych.

Ścieżki w zoo są dwuetapowe, często z głównej ścieżki możemy wejść do drugiej strefy, bliżej zwierząt np. spotkać wodne ptactwo na naszej drodze - mój synek nie mógł się oderwać od tych wszystkich "kaczek".

Duży obszar Ogrodu Zoologicznego, zagospodarowany dla zwierząt domowych, oferuje najmłodszym sposobność bliskiego kontaktu ze zwierzętami w specjalnie przygotowanej do tego zagrodzie. Z chwilą, kiedy dzieci wspinają się, huśtają i szaleją do woli na naszych placach zabaw, ich rodzice oraz dziadkowie mają możliwość zasmakowania przysmaków kulinarnych restauracji i punktów gastronomicznych Ogrodu Zoologicznego oraz rozkoszowania się chwilą odpoczynku na tarasie. Plac zabaw jest duży, przestronny, pełen pajęczyn i lin do wspinaczki. Urządzenia są jednak dosyć duże i wysokie (dla mojego 2latka trochę za duże, czego on w ogóle nie przyjmował do wiadomości, więc przeżyłam chwile grozy :-).

Z praktycznych informacji - pamiętajcie o drobnych 20 centów na karmę dla domowych zwierzątek, 50 centów na karmę dla ptaków i wc, 1 euro na zabawy koparką.

Poza placem zabaw widocznym na zdjęciach po drodze do słoni możemy trafić na drugi plac stworzony do zabawy w chowanego.

ceny 6 euro dorośli, dzieci od 3 do 12 lat 3 euro, do 3 lat za darmo (uwaga na obsługę, która wiek dziecka szacuje na oko, bądźcie przygotowani w razie potrzeby na dłuższą pogawędkę przy okienku), zoo oferuje też bilety rodzinne.

Toalety w zoo znajdują się w dwóch miejscach, pierwsze przy wejściu do ogrodu, drugie w jego głębi. Są to zwykłe wc bez przewijaków i wc dla niepełnosprawnych, za to z wejściem na "wrzuć monetę" pamiętajcie więc o drobnych - 50 centów.W zoo witają nas żubry i pływające w strumyku rybki


Zebry w otoczeniu ptactwa wodnego


Małpy robią małpie figle


Jeżozwierze praktycznie na wyciągnięcie ręki, ale uważajcie, bo kłują!


flamingi


Etymologiczna ścieżka edukacyjna


Zabawa koparką - wrzuć monetę 1 euro


Plac zabaw w środku zoo


Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Niemcy


Wczytuję komentarze ...
cancel