Zamek Książ

Piastów Śląskich 4 (zjazd z DK35)
58-306 Wałbrzych
call 74 66 43 834    link www.ksiaz.walbrzych.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Głównie w słońcu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Parking
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
Oprócz zwiedzania kilku komnat (w tym barokowa balowa sala Maksymiliana), osobno płatne jest zwiedzanie tarasowych ogrodów z kilkoma fontannami (w czasie naszego pobytu były nieczynne…) i żywopłotami-labiryntami przyciętymi w różne kształty. Ścieżki wysypane luźnymi kamyczkami – dla wózków trudne, poza tym kilka ciągów schodów między tarasami – bez podjazdów.

W zamku organizowane są wycieczki tematyczne z przewodnikiem (w wakacyjne niedziele organizowane specjalne wycieczki rodzinne z przewodnikiem w grupach dla dzieci młodszych i starszych), wystawy czasowe, możliwość wejścia na wieżę widokową.

Warto przespacerować się do punktu widokowego (ok. 15-20 min od bramy zamkowej) – cofając się drogą dojazdową cały czas prosto, przed bramą do hipodromu skręcić w prawo w las – ścieżka leśna, z trudem, ale można dojechać z wózkiem.

Na terenie zamku – przy bramie i w głównym budynku działają restauracje i cukiernie, jest też możliwość noclegu w hotelu. Jeszcze przed parkingiem i nieczynną fontanną – po lewej stronie drogi dojazdowej do zamku - kawałek zielonego terenu z ławeczkami i ciekawymi drewnianymi figurkami zwierząt – miłe miejsca na piknik.

Parkingi przy hipodromie lub przy zamku – płatne.

Dodatkową atrakcją turystyczną jest zwiedzanie stajni zamkowych (od zamku asfaltową drogą prosto i w lewo), powozowni i krytej ujeżdżalni. Oferta stajni zamkowych obejmuje także przejażdżki konne oraz przejażdżki zaprzęgami konnymi. (Stado Ogierów Książ, tel. 074 840 58 67)

W okolicy możliwość dłuższych spacerów po wąwozie Książ lub ścieżkami edukacyjnymi – trasy leśne, miejscami strome. Mapazejście na niższe tarasy ogrodów


powrót z wyższych ogrodów na dziedziniec


zamek z punktu widokowego
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Sudety


Wczytuję komentarze ...
cancel