Park i Pałac w Bukowcu

Robotnicza 6
58-533 Bukowiec
call 757 182 415; 757 428 501    link dolinapalacow.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Parking

Jeżeli lubicie zamki, barokowe pałace, renesansowe dwory czy średniowieczne wieże mieszkalne to miejsce wprost stworzone dla Was!

Pałac w Bukowcu - park pałacowy i folwark

Pałac w Bukowcu, park krajobrazowy i folwark w Bukowcu są częścią Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej (należą do niej również m.in. zespół pałacowo- parkowy w Wojanowie, Karpnikach, Łomnicy Mysłakowicach ,Staniszowie Górnym, Kowarach, "Paulinum" w Jeleniej Górze czy Pałac Schaffgotschów w Cieplicach). Warto zaznaczyć, że tych obiektów jest około 30- jest co zwiedzać! Ciekawostką jest, że większość posiadłości jest wpisanych na Listę Pomników Historii.

Pałac w Bukowcu

Atrakcje Pałacu w Bukowcu

Od kilku lat teren  podlega rewitalizacji, część pomieszczeń pałacu jest w remoncie. Od 2010 park przynależy do Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Celem jest odtworzenie oryginalnego układu parku. Sam pałac  zaś należy do Związku Gmin Karkonoskich. Zabudowania folwarczne zostały przekształcone m.in w kawiarenkę artystyczną. Można tam zakupić pamiątki lub napić się kawy.

Na szczególne uznanie zasługuje Herbaciarnia (Teehaus), która powstała w 1803 roku. Łączy się z tym romantyczna historia...

Friedrich von Reden tak bardzo kochał swoją żonę Friederike, że w prezencie z okazji drugiej rocznicy ślubu podarował jej niezwykle romantyczny prezent: pawilon w formie świątyni greckiej (Świątynia Ateny), miejsce spotkań przy herbacie i być może nawet i cieście. Na pamiątkę tego wydarzenia umieścił nawet na budynku napis w języku łacińskim, który stanowi swoiste wyznanie miłości: "CONIUGI DULCISSIMAE F. W. COM REDEN"("Najsłodszej małżonce F.W. hrabia Reden”).

Pałac i park krajobrazowy w Bukowcu

Obiekt położony jest na niewielkim wzniesieniu, widok na Śnieżkę i Karkonosze zapiera dech w piersi.

Równie cudownie odpoczywa się siedząc na kocu, na trawie. Relaks w czystej postaci!

Park krajobrazowy w Bukowcu

Pałac w Bukowcu - park i ścieżka turystyczna

Pałac w Bukowcu jet otoczony parkiem krajobrazowym z wytyczoną ścieżką turystyczną, na której napotkamy m.in. Wieżę Widokową, ruiny Zamku Kessela czy nawet Krąg Druidów!

Ścieżka turystyczna w Bukowcu
Ścieżka turystyczna w Bukowcu

Pałac w Bukowcu - dojazd i informacje praktyczne

Bukowiec znajduje się ok. 100 km od Wrocławia, od samej Jeleniej Góry jakieś 15 km. Należy kierować się w stronę Mysłakowic, w Kostrzycy zaś skręcić na Bukowiec. Oznaczenia są, nie powinno być większych problemów. Pałac znajduje się we wschodniej części wsi Bukowiec. Parking (płatny, niestrzeżony) przed wejściem do budynku. Najbliższe punkty gastronomiczne w Miłkowie i Sosnówce.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Sudety


Wczytuję komentarze ...
cancel