Muzeum Marii Konopnickiej

T. Kościuszki 31
16-400 Suwałki
call 87-566-41-33    link mk.muzeum.suwalki.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci

Muzeum znajduje się w dawnym domu rodzinnym Marii Konopnickiej, w którym pisarka spędziła dzieciństwo. Tuż przed budynkiem można przysiąść na ławeczce obok M. Konopnickiej, spotkamy tu też dwa krasnale z suwalskiego szlaku „Krasnoludki są na świecie”.Zwiedzanie Muzeum Marii Konopnickiej


Obecnie muzeum zajmuje kilka pomieszczeń oficynie, w głównym budynku kończy się remont, będzie też przygotowana tu nowa ekspozycja. Jednak to nie sama wystawa i zgromadzone eksponaty stanowią o atrakcyjności muzeum.Pracownicy muzeum widząc naszą grupkę zaproponowali dzieciakom najpierw zabawę w Zaułku Krasnoludków. Mieliśmy za zadanie odnaleźć kilka określonych przedmiotów (wcale nie była łatwo!). Przy okazji można było pobawić się w teatrzyk, pokręcić na karuzeli, zagrać w ogrodową grę, poprzeglądać się w krzywym lustrze.Po zabawie w ogrodzie pani przewodnik zaprosiła nas do muzealnych sal, gdzie nie tyle opowiadała o eksponatach, co rozmawiała z dziećmi, odpowiadała na ich pytania. To one były tu najważniejsze i poza tym, że bardzo im się podobało, bardzo dużo zapamiętały! Dziękujemy za gościnę!

W muzeum jest możliwość skorzystania z toalety. W pobliżu sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne na ul. Kościuszki (bliżej placu J.Piłsudskiego), ul. Chłodnej – deptaku łączącym ul. Kościuszki z placem M. Konopnickiej.

Szlak krasnoludków w Suwałkach

Więcej o szukaniu krasnali w Suwałkach:


Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Suwałki i Wigry


Wczytuję komentarze ...
cancel