Muzeum Górali i Zbójników

ul. Sądecka 4
34-700 Rabka Zdrój
call 795 222 925    link www.muzeum-zbojnikow.pl

check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Możliwy dojazd pociągiem
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Atrakcje dla dzieci
Muzeum przyjazne dzieciom i rodzinom. To interaktywne miejsce gdzie można odkryć góralskie i zbójnickie tajemnice oraz samodzielnie spróbować jak żyło się dawniej. Muzeum mieści się w zabytkowej chałupie góralskiej oraz otaczających ją zabudowaniach z bogatą ekspozycją etnograficzną. Dostępnych jest wiele stanowisk doświadczalnych i multimedialnych, gdzie dzieci i dorośli mogą np. przymierzyć elementy góralskiego stroju, sprawdzić jak się prało na tarze, deptało kapustę czy wyciskało oscypki. Nie zabraknie też szukania zbójnickich skarbów i zakuwania w dyby. To miejsce odpowiednie dla osób w każdym wieku, niezależnie od pogody.

Chata Artystycznych Przygód

Chata Artystycznych Przygód to pracownia warsztatowa przy Muzeum, gdzie można odkryć swoje talenty i poznać tajniki rękodzieła. Każdy, w godzinach otwarcia, może samodzielnie przygotować pamiątkę regionalną, obrazek na szkle wg oryginalnych szkiców Jana Fudali, zrobić zbójnicką czapę czy filcowane drobiazgi. Grupy w każdym wieku mogą liczyć na pełne atrakcji oprowadzanie, gry edukacyjno-przygodowe oraz warsztaty artystyczne.

Otwarte codziennie 9:30 – 18:00 (maj – październik) 10:00 – 17:00 (listopad – kwiecień)

Dostępny przewijak, większość Muzeum dostępna z wózkiem. Możliwość wypożyczenia nosidełek dla dzieci (również na górskie wycieczki).

Świstak Centrum Narciarstwa Biegowego

Wypożyczalnia i sklep z nartami biegowymi dla całej rodziny (wszystkie rozmiary, nawet dla dwulatka!). To idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z biegówkami. Czynne w sezonie zimowym www.swistak-wypozyczalnia.pl

Polecamy przygotowany przez naszą Fundację rodzinny przewodnik:Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Rabka Zdrój


Wczytuję komentarze ...
cancel