Kopalnia Guido/ Sztolnia Królowa Luiza

3 Maja 93
41-800 Zabrze
call 32 271 40 77    link www.kopalniaguido.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Możliwy dojazd pociągiem
check_circle  Parking
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
Kompleks Sztolnia Królowa Luiza-czyli kompleksowe atrakcje dla starszych, młodszych a nawet najmłodszych.W ofercie do wyboru jest wiele wariantów zwiedzania. Sztandarem jest Trasa Turystyczna. Przejście ponad 1,5 km górniczych labiryntów to okazja do wnikliwego zapoznania się z historią przemysłu, możliwość zetknięcia się z Śląską kulturą, językiem. Trasa prowadzi poprzez XVIII i XIX wieczne chodniki dawnej sztolni odwadniającej, cudu techniki górniczej minionych czasów. Wyposażenie w multimedia, światła a przede wszystkim prawdziwe górnicze maszyny daje niepowtarzalne wrażenia. Dostępna jest od 6 roku życia.

fot. Sztolnia Królowa Luiza

Dla najmłodszych turystów szczególna propozycja to trasa rodzinna. Dostępna jest już od 3-go roku życia. W pełnym atrakcji podziemnym parku maszyn można niemal dotknąć górniczych urządzeń, posłuchać warkotu ich silników. Na trasie dostępne są gry i zabawy, które w ciekawy sposób aktywizują nasze pociechy, dając możliwość nauki poprzez zabawę.A podziemne trasy to nie wszystko! Na dzieci czeka jedyny w swoim rodzaju edukacyjny plac zabaw, Park 12C. Rozsiane w nim stanowiska edukacyjno-rozrywkowe jak słoneczna zapalniczka, camera obscura czy wodny świat zapewniają okazję do świetnej zabawy, ale także nauki o żywiołach, o otaczającym nas świecie. W otoczeniu zieleni, ta rozrywkowa oaza w centrum miasta jest idealną okazją dla maluchów do zabawy, dla opiekunów do odpoczynku.

fot. Sztolnia Królowa Luiza

A gdy dzieci chcą się zmęczyć mogą zaznać górniczego trudu na jedynej w Polsce Bajtel Grubie, czyli kopalni dla dzieci, gdzie w bezpieczny sposób, mogą czuć się jak prawdziwi górnicy.

Jakby tego było mało sąsiaduje Park 12C z Parkiem Techniki Wojskowej, ze wspaniałą kolekcją sprzętów militarnych, jak czołgi samoloty, wozy bojowe. Nie tylko można ich dotknąć a nawet wejść do środka, ale można także uczestniczyć w przejażdżce po mikro poligonie.

Na koniec proponujemy prawdziwy hit, Trasę Wodną. Część Sztolni, jak w dawnych czasach wypełniona jest wodą a korytem płyną łodzie. Ponad 1100 metrów daje naszej trasie pierwsze miejsce pod względem długości podziemnych spływów w kraju i Europie. W oryginalnej XVII i XIX wiecznej przestrzeni dryfujemy falami historii i magii węgla. Trasa Wodna dostępna jest od 6 roku życia.

fot. Sztolnia Królowa Luiza

Do dyspozycji zwiedzających jest punkt gastronomiczny, sklepik z pamiątkami, wiaty grillowe a nawet prawdziwa plaża w sercu miasta. Przyjdź i przekonaj się sam o naszych wspaniałych atrakcjach.

Zwiedzanie podziemi: Konieczna telefoniczna lub on-line rezerwacja pod adresem www.sztolnialuiza.pl, lub nrem telefonu 32 271 40 77. Strefa naziemna czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 8-20 i dostępna jest bez konieczności rezerwacji.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Śląskie


Wczytuję komentarze ...
cancel