Kaszubskie Oko

Pomorska -
84-250 Gniewino
call +48 58 670 66 44    link dobremiejsce.gniewino.pl

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w słońcu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Parking
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle  Plac zabaw
W czasie pobytu na środkowym wybrzeżu Bałtyku warto zajrzeć do Gniewina. Na wzgórzu nad Jeziorem Żarnowieckim znajduje się kompleks turystyczno-rekreacyjny, którego główną atrakcją jest wieża widokowa o wysokości 44 m, platforma widokowa znajduje się na wysokości 150 m n.p.m.

Na terenie kompleksu znajdują się duży plac zabaw, w tym statek piracki oraz linowy plac zabaw dla starszaków. Dzieciom podobają się też figury Stolemów, czyli kaszubskich siłaczy oraz dinozaurów. Dla chętnych pole do mini golfa i plenerowa szachownica.

Główna atrakcja to wieża widokowa – możemy na nią wjechać windą (dostępna dla wózków dziecięcych) lub wejść po schodach. Z góry zobaczymy morze oraz Jezioro Żarnowieckie wraz z górnym zbiornikiem elektrowni szczytowo- pompowej oraz ruinami niedokończonej elektrowni jądrowej, a także farma wiatrowa.

A dlaczego wieża nazywa się „Kaszubskie oko”? Wieża i kopiec na którym stoi to źrenica, kolorowe kwietniki to tęczówka a jak dobrze poszukamy to znajdziemy i rzęsy!

To dobre miejsce, aby porozmawiać z dziećmi o sposobach pozyskiwania energii elektrycznej – pomogą nam w tym plansze informacyjne – w pawilonie pod wieżą widokową, oraz przy górnym zbiorniku elektrowni szczytowo-pompowej (koło parkingu).

Zaplecze: punkty gastronomiczne - restauracja na terenie kompleksu, toalety - w tym dla niepełnosprawnych, przewijak – w holu pod wieżą. Teren ogrodzony – dzieci mogą bezpiecznie się wybiegać. Ścieżki i wieża dostępne dla wózków, chociaż żwirowe dróżki są niezbyt wygodne…

UwagiCały kompleks znajduje się na odkrytym wzniesieniu – zazwyczaj dość mocno tu wieje, a w lecie próżno tu szukać cienia. Wieża czynna od maja do października – wstęp płatny. Wstęp na teren kompleksu – bez opłat.

Dojazd: samochodem (wygodny parking) od strony Gniewina lub Czymanowa, lub spacer z Gniewina wzdłuż ul. Pomorskiej – wygodny chodnik i ścieżka rowerowa.Wieża widokowa


Okręt piracki dla dzieci i linowy plac zabaw


Widok z wieży na Jezioro Żarnowieckie i morze


Widok na wiatraki


Zbiornik elektrowni szczytowo-pompowej


Jedna z tablic informacyjnych – obok zbiornika
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Morze - wschód


Wczytuję komentarze ...
cancel